Obavijesti

News

Komentari 0

Dubrovačka televizija u stečaju s preko 98.000 eura duga

Dubrovačka televizija u stečaju s preko 98.000 eura duga

Dubrovačka televizija hrvatska je lokalna televizija koju je 2005. osnovao Dragan Banović, emitirala je na području Dubrovnika od 2006., a prestala je raditi 29. veljače 2024. zbog financijskih problema

Trgovački sud u Dubrovniku donio je odluku o spajanju dva predložena stečajna postupka nad Dubrovačkom televizijom u jedinstveni u kojem će se donijeti zajednička odluka o stečaju te tvrtke s dosad utvrđenim dugom od preko 98.000 eura.

Stečaj Dubrovačke televizije (DUTV) koja je prestala s emitiranjem programa u veljači ove godine predložila je uprava tvrtke početkom svibnja navodeći da je DUTV kao dužnik prezadužen, da je nesposoban za plaćanje, da mu je poslovni račun blokiran te da nije u mogućnosti isplatiti plaće radnicima za siječanj 2024.

No, krajem lipnja je i Financijska agencija (Fina) podnijela zahtjev za provedbu skraćenog stečajnog postupka u kojemu se u bitnome navodi da je 20. lipnja 2020. DUTV imao evidentirane neizvršene osnove za plaćanje u neprekinutom razdoblju od 120 dana i u ukupnom iznosu od 98.483 eura.

Kako je u trenutku gašenja DUTV-a objavila glavna urednica Marija Njavro tada je bez posla ostalo trinaestero zaposlenika.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 0
Vinko Grgić podnio ostavku! 'Trajno se povlačim iz politike'
GRADONAČELNIK NA DAN

Vinko Grgić podnio ostavku! 'Trajno se povlačim iz politike'

Novogradiški gradonačelnik jučer je preuzeo funkciju
EKSKLUZIVNO Dvojica šefova Olimpijskog odbora primali su Pavlekov crni novac. Evo iznosa
TAJNI DOKUMENTI

EKSKLUZIVNO Dvojica šefova Olimpijskog odbora primali su Pavlekov crni novac. Evo iznosa

Glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora Siniša Krajač je prema crnim listama dobio dvostruko više od direktora olimpijskog programa Damira Šegote. Jedan od njih je taj redovni crni prihod zvao "Mehrwertsteuer".
EKSPLOZIJA U PODSUSEDU 'Fast food se razletio po ulici, krov je završio na željezničkoj stanici!'
DVOJE OZLIJEĐENIH U ZAGREBU

EKSPLOZIJA U PODSUSEDU 'Fast food se razletio po ulici, krov je završio na željezničkoj stanici!'

Oni su zaposlenici, rekli su mi da su osjetili miris plina kad su došli, zatim su upalili ventilaciju, a tada se sve razletjelo. Dijelovi kućice su popadali po autima koji su parkirani u blizini - kaže nam čitateljica