PREKO 250 INTERVENCIJA
FOTO Snažna oluja poharala je Beograd, rušila stabla i stvarala vodopade: 'To je nova realnost'
Ulice u Beogradu danas su bile poplavljene, stabla srušena, a brojna vozila oštećena. Sve to nakon snažne oluje koja je pogodila i Srbiju
- Moramo prihvatiti nove vremenske okolnosti. Superćelijske oluje postaju naša realnost. Čak smo imali sreće u odnosu na regiju i svijet. Zagreb je potpuno opustošilo. Količina padalina je bila oko 55 litara po kvadratu. Maksimum je nekih 60 litara. To je količina koja obično padne u mjesec dana - poručio je gradonačelnik.
Beogradski gradonačelnik Aleksandar Šapić rekao je da superćelijske oluje postaju realnost.
- Moramo prihvatiti nove vremenske okolnosti. Superćelijske oluje postaju naša realnost. Čak smo imali sreće u odnosu na regiju i svijet. Zagreb je potpuno opustošilo. Količina padalina je bila oko 55 litara po kvadratu. Maksimum je nekih 60 litara. To je količina koja obično padne u mjesec dana - poručio je gradonačelnik.
Beogradski gradonačelnik je istaknuo da kanalizacija ne može primiti veću količinu kiše i da je to problem i u daleko bogatijim sredinama i gradovima.
- Imali smo preko 250 intervencija naših komunalaca, 1500 radnika je sve vrijeme na terenu, situacija u gradu se stabilizira - dodao je gradonačelnik.
Bujica je stvara problem pa su mnoga vozila ostala zaglavljena u prometu.
Kiša je doslovno izazvala kolaps u Beogradu i dijelovima grada. Najgore je bilo u općinama Rakovica i Čukarica.
Grad je bio potpuno blokiran, a nevrijeme je prije toga pogodilo i Rumu, Novi Sad i Inđiju.
Pokretanje videa...