
Po procijepljenosti ukupnog stanovništva su najgore Latvija, Češka, Mađarska, Estonija, Slovenija, Poljska, Hrvatska, Slovačka, Rumunjska, Bugarska
News
Komentari 233Po procijepljenosti ukupnog stanovništva su najgore Latvija, Češka, Mađarska, Estonija, Slovenija, Poljska, Hrvatska, Slovačka, Rumunjska, Bugarska
Hrvatska je među najgorim državama u Europskoj uniji po više parametara vezanih za procijepljenost, vidljivo je iz nove tablice koju je objavila Europska komisija. Podaci koje tablica pokazuje su od 10. prosinca.
We still have to work hard to increase vaccination rates!
— European Commission 🇪🇺 (@EU_Commission) December 20, 2021
Vaccines are our best defence and COVID-19 is weighting too much on our health systems, society and economy.
We secured enough doses for all Europeans. Get vaccinated, or a booster dose, if you haven't already done so. pic.twitter.com/tz0tDA5qu9
- Imamo još jako puno posla kako bismo poboljšali procijepljenost. Cjepivo je naša najbolja obrana - stoji u objavi Europske komisije u kojoj su dodali da koronavirus jako opterećuje zdravstveni sustav, društvo i ekonomiju.
- Osigurali smo dovoljno doza za sve Europljane. Cijepite se, uzmite booster, ako dosad niste - napisali su iz Europske komisije.
Graf procijepljenosti ukupnog stanovništva u Europskoj uniji pokazuje da su Danska, Portugal i Malta potpuno (s dvije doze) cijepili 82 posto ukupnog stanovništva, a slijede Irska, Belgija i Španjolska s između 74 i 77 posto ukupne procijepljenosti. Drugi graf označen s plavom bojom se odnosi na one koji su primili booster dozu.
Hrvatska je procijepila 49 posto ukupnog stanovništva, Slovačka 46.6 posto, Rumunjska 39 posto, a Bugarska tek 26.2 posto.
Među najgorim državama po procijepljenosti ukupnog stanovništva upravo su države na istoku Europe i Balkana.
Po procijepljenosti su najgore Latvija, Češka, Mađarska, Estonija, Slovenija, Poljska, Hrvatska, Slovačka, Rumunjska, Bugarska.
Što se tiče boostera, Austrija i Mađarska su na vrhu. Po ukupnoj procijepljenosti Austrija spada u sredinu EU, a Mađarska je u donjem dijelu tablice. U Austriji je booster primilo nešto više od 30 posto ljudi, u Mađarskoj nešto manje od 30 posto.
Nakon njih je Malta s oko 27 posto. Hrvatska je i po ovom parametru na začelju. Gori od nas su Nizozemska, Latvija, Poljska, Rumunjska i Bugarska.
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+