Obavijesti

News

Komentari 29

'Još nije vrhunac četvrtog vala. Tek će nam doći na naplatu onih 7000 novozaraženih dnevno'

'Još nije vrhunac četvrtog vala. Tek će nam doći na naplatu onih 7000 novozaraženih dnevno'

Vrlo se brzo uruše do respiratornih insuficijencije nego što je to bilo u prethodnim valovima, rekla je predstojnicom Klinike za intenzivno liječenje u Splitu te upozorila na loše kliničke slike

VIDEO

Predstojnicom Klinike za intenzivno liječenje u Splitu, Sanda Stojanović Stipić za RTL komentirala je stanje na intenzivnoj njezi u Splitu kao i preopterećenost zdravstvenog sustava pandemijom koronavirusa.

- Mi smo sad trenutno pojačali dežurstva u COVID jedinici intenzivnog liječenja i de facto nemamo ni subote ni nedjelje, nego pomažemo jutarnjem i popodnevnom uz dodatne dežurne  našoj ekipi u COVID dijelu. Moram reći da ovo sve funkcionira zahvaljujući čistom entuzijazmu svih ljudi koji rade u jedinici intenzivnog liječenja, našim medicinskim sestrama koje duplaju, ne dva puta, ne tri puta noći, nego ne znam više koliko, kolegama koji dolaze i bolesni, prehlađeni raditi jer nema alternative. Ti bolesnici zahtijevaju naše liječenje sada, ne mogu pričekati ni sutra ni prekosutra da se nešto promijeni i situacija je zaista ozbiljna - rekla je.

U Hrvatskoj umrlo još 65 ljudi, 320 pacijenata na respiratoru
U Hrvatskoj umrlo još 65 ljudi, 320 pacijenata na respiratoru

Kliničke slike u usporedbi sa trećim valom su mnogo teže

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.

- Vrlo se brzo uruše do respiratornih insuficijencije nego što je to bilo u prethodnim valovima. S druge strane naša županija je nažalost od lošije procijepljenih u Hrvatskoj i kao rezultat toga čini mi se imamo najveći broj bolesnika koji zahtijevaju mehaničku ventilaciju u Hrvatskoj - objašnjava Stojanović Stipić.

Bolnice se pune, a sve manje je medicinskih sestara. Posebno teško je u malim sredinama
Bolnice se pune, a sve manje je medicinskih sestara. Posebno teško je u  malim sredinama

Nedostaje nam medicinskog osoblja

- Najviše medicinskih sestra i tehničara, anesteziologa i intenzivista, no nažalost to nije tako lako riješiti, budući da imate jednu intenzivističku sestru. To je potrebno edukacije nekoliko godina da bi mogla raditi ovaj posao, zbog toga je što problem. Nama uskaču sestre s drugih klinika i odjela. Svi smo angažirani, svi liječnici i  sve medicinske sestre, međutim nedostaje nam intenzivističkih sestara - rekla je.

'Uskoro ćemo objaviti na koji način će ići sankcije za potvrde. Neki policajci su već kažnjeni'
'Uskoro ćemo objaviti na koji način će ići sankcije za potvrde. Neki policajci su već kažnjeni'

- Mislim da mi još nismo došli do onih brojki kad smo imali po 7000 u Hrvatskoj zaraženih, jer uvijek ovi bolesnici koji su najteže bolesni, dođu s 10-tak dana odmaka. Tako da mislim da ovo nažalost nije vrhunac što se tiče bolesnika na mehaničkoj ventilaciji u uzlaznoj fazi - zaključila je Stojanović Stipić.

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.

Komentari 29
VIDEO

Utrka za većinom. DP-ovac: 'Još nismo odlučili s kime ćemo ići'. Oglasio se šef Ustavnog suda!
POSTIZBORNI PREGOVORI

Utrka za većinom. DP-ovac: 'Još nismo odlučili s kime ćemo ići'. Oglasio se šef Ustavnog suda!

Ako privremeni predsjednik da mandat za sastav vlade Milanoviću, Ustavni sud može to poništiti. Ako sabor izglasa povjerenje vladi u kojoj bi premijer bio Milanović, Ustavni sud to može poništiti, rekao je Šeparović

Cezar je narko biznis vodio iz zatvora: Drogu nabavili u Crnoj Gori i Turskoj, a oružje u BiH
UHODANI BIZNIS

Cezar je narko biznis vodio iz zatvora: Drogu nabavili u Crnoj Gori i Turskoj, a oružje u BiH

Plus+ Šef narko klana Dino Muzaferović Cezar u poslove je uključio i obitelj, a jedini čovjek koji je trebao svjedočiti protiv njega je ubijen...
Uspjeh Splićanke u čuvenoj američkoj bolnici: 'Tu me dovela ljubav, razmišljam o povratku'
EKSKLUZIVNO: 24SATA U NEW YORKU

Uspjeh Splićanke u čuvenoj američkoj bolnici: 'Tu me dovela ljubav, razmišljam o povratku'

Plus+ NOVI EXPRESS Dr. Petra Zubin Maslov, zamjenica ravnatelja Kardiovaskularnog instituta čuvene njujorške bolnice Mount Sinai Morningside, otkriva kako se postiže uspjeh u jakoj konkurenciji