Obavijesti

News

Može li mrežna zaštita zaustaviti napade hakera?

Može li mrežna zaštita zaustaviti napade hakera?
1

Online prevare su u porastu i odnose milijarde dolara. Kako ih spriječiti?

VIDEO

Cyber kriminal i online prijevare u sve su većem porastu, a u 2014. je čak 90 posto tvrtki u svijetu doživjelo neku vrstu hakerskog napada putem interneta ili sigurnosni proboj mreže. Internet zaštita postala je nužna za sve, a pogotovo poslovne korisnike, jer je  ukupna šteta od 'cyber' kriminala u svijetu povećana na čak 500 milijardi dolara godišnje. Samo u bankarstvu je broj online prijevara povećan za gotovo 50 posto, a broj napada na računalne sustave tvrtki porastao je u godinu dana 48 puta.Najčešće je cilj takvih napada krađa podataka o kreditnim karticama, a ima i situacija kad hakeri traže "otkupninu" kako bi sustav vratili u prvobitno stanje. Stoga je za tvrtke, bile one velike ili male, važno da imaju maksimalno siguran i pouzdan pristup internetu.

Konvencionalna antivirusna zaštita radi isključivo na računalu, a u mnogim slučajevima to je već prekasno, te je iznimno važno imati i mrežnu zaštitu, koja prepoznaje viruse prije no što uopće stignu do računala. Isto tako, obzirom da svi praktički “živimo” na internetu, za dobre poslovne rezultate više nije dovoljno samo imati web stranicu, već ona mora zadovoljiti korisnike brzinom učitavanja. Prema istraživanju Aberdeen Groupe, dodatna sekunda učitavanja stranice smanjuje broj pregleda iste web stranice za 11%, a korisnici su čak 16% manje zadovoljni takvom stranicom. Osim brzine, za uspješno poslovanje iznimno je važan i pouzdan internet koji će tvrtki omogućiti sigurno poslovanje i kvalitetnu antivirusnu zaštitu. Poduzetnicima je važno da u slučaju poteškoća s mrežom mogu nesmetano nastaviti sa svojim poslom, a za to im je potreban brzi i siguran internet, ali i dobra mrežna podrška.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.

VIDEO

VIDEO Svih šest Rafalea sletjeli su na Pleso. Državni vrh okupio se oko aviona: 'Ostvarili san!'
PRATITE NA 24SATA

VIDEO Svih šest Rafalea sletjeli su na Pleso. Državni vrh okupio se oko aviona: 'Ostvarili san!'

Povijesnim preletom od vojne baze kod Bordeauxa u Zagreb stiže prvih šest od ukupno 12 borbenih zrakoplova Rafalea koje je Hrvatska naručila od Francuske

Prva snimka Rafalea i poruka kontroli leta: 'Hrvatsko nebo bit će sigurnije. Stigli smo kući...'
POGLEDAJTE VIDEO

Prva snimka Rafalea i poruka kontroli leta: 'Hrvatsko nebo bit će sigurnije. Stigli smo kući...'

Piloti Hrvatskog ratnog zrakoplovstva s višenamjenskim borbenim avionima Rafale danas 25. travnja 2024. godine oko 12 sati prilikom ulaska u hrvatski zračni prostor stupili su u kontakt s Hrvatskom kontrolom zračne plovidbe. U hrvatski zračni prostor ušli su u području Istarske županije, a poletjeli su s aerodroma u francuskom Bordeauxu nešto prije 11 sati. Prilikom ulaska u hrvatski zračni prostor, piloti Hrvatskog ratnog zrakoplovstva poslali su poruku svim hrvatskim građanima s ovog povijesnog preleta: "Upravo ulazimo u hrvatski zračni prostor koji će od danas biti još sigurniji. Hrvatski Rafale i hrvatski piloti su stigli kući!"
Dvije 'madamice' su u Zagrebu godinama vodile posao. Za sat vremena naplaćivale 159,27 €!
ZARADILE 30 TISUĆA EURA

Dvije 'madamice' su u Zagrebu godinama vodile posao. Za sat vremena naplaćivale 159,27 €!

DETALJI OPTUŽNICE Spolne usluge oglašavale su pod naslovima 'Plava bomba 35 g.', 'Mazna37', 'Vatrena plavuša, grudi 4' i slično. Neki od muškaraca su odlazili kada bi vidjeli da žena ne odgovara opisu iz oglasa