Sutra će također biti iznadprosječno toplo, ali oblačno i ponegdje s kišom. U kopnenim predjelima djelomice sunčano. Popodne sa sjeverozapada stiže kiša
Nakon minusa zatopljenje, na Jadranu čak i do 14 Celzijusa
Nakon što smo se u "debelom" minusu smrzavali na Novu godinu i u tjednu nakon, stiglo nam je zatopljenje. Hrvatska se danas probudila u plusu, a tijekom dana temperature su rasle i do 14 Celzijusa.
Sutra će također biti iznadprosječno toplo, ali oblačno i ponegdje s kišom. U kopnenim predjelima djelomice sunčano. Poslijepodne sa sjeverozapada jače naoblačenje s kišom koja će navečer, uz zahladnjenje, u gorju, a mjestimice i u nizinama prijeći u susnježicu i snijeg.
U gorskim predjelima očekuje se i snježni pokrivač. Na kopnu će zapuhati umjeren do jak sjeverac, a na Jadranu će umjereno do jako jugo navečer okrenuti na buru. Jutarnja temperatura zraka na kopnu od -1 do 4, na Jadranu od 6 do 11, a najviša dnevna od 5 do 10 u unutrašnjosti te od 10 do 14 Celzijusa na obali i otocima.
U ponedjeljak će biti nešto hladnije, u unutrašnjosti uglavnom od -4 do 5°C, no već od utorka temperature će opet rasti do maksimalnih 11 Celzijusa tijekom dana. Tako će biti cijeli tjedan.
Inače, ovo je već peta godina ekstremno toplog vremena. Izuzetak je bila 2010. godina, tijekom koje je prekomjerna toplina ocijenjena nižim kategorijama, između normalne i vrlo tople. Protekla godina u cijeloj Hrvatskoj bila je ekstremno topla, a najvećim djelom i ekstremno kišna.
Na specijalnim klimatološkim kartama, Hrvatska je iz godine u godinu označena crveno, što pokazuje najveći stupanj temperaturnih odstupanja. Ipak, ni jedne godine odstupanja nisu dosezala prošlogodišnji raspon od 2,5°C.
Tri godine najveća odstupanja zabilježena su u Gospiću: 1 Celzijev stupanj 2010. godine, 1,6 Celzijevih stupnjeva 2013. i 2,5 Celzijeva stupnja 2014. godine. Inače, u Gospiću je 1963. godine izmjerena najniža temperatura zraka u Hrvatskoj, -28,9°C.