Obnova naših veza s prirodom pridonijet će obnovi čovječanstva, rekao je papa Franjo u srijedu u Nairobiju, pozivajući na snošljivost i poštovanje drugog
Papa: Siromaštvo, razočaranje i nasilje hrana su terorizmu
Papa Franjo je upozorio u srijedu u Nairobiju da "beznađe" i "siromaštvo" hrane terorizam i nasilje, prvog dana svog pohoda Africi, javljaju svjetske agencije.
"Iskustvo pokazuje da se nasilje, sukobi i terorizam hrane strahom, nepovjerenjem i beznađem koji izrastaju iz siromaštva i razočaranja", kazao je Sveti Otac, pozivajući čelnike Kenije, zemlje koju nagriza korupcija, da "pošteno i transparentno rade za opće dobro".
POGLEDAJTE VIDEO:
Pojačana sigurnost zbog pape Franje
Pokretanje videa...
Papa Franjo je pozvao čovječanstvo da se vrati prirodi kako bi uklonilo podjele i siromaštvo.
"Postoji očita veza između zaštite prirode i izgradnje pravednog i poštenog društvenog poretka", istaknuo je u nagovoru pred kenijskim predsjednikom Uhuruom Kenyattom i državnim vrhom u Nairobiju na početku šestodnevnog posjeta Africi.
POGLEDAJTE VIDEO:
Papin govor o zaštiti prirode
Pokretanje videa...
"Obnova naših veza s prirodom" pridonijet će obnovi čovječanstva, rekao je Franjo, pozivajući na "snošljivost i poštovanje drugog".
Program Papina boravka u Keniji obuhvaća posjet UN-ovu Programu za okoliš gdje će održati govor u vezi s konferencijom o klimatskim promjenama koja uskoro treba početi u Parizu, rekao je predstojnik tiskovnog ureda Svete Stolice, mons. Federico Lombardi.
Sedamdesetosmogodišnji papa rođen u Argentini treba u četvrtak ujutro održati misu u Nairobiju na kojoj će sudjelovati oko 500.000 vjernika, što će biti najveći događaj na njegovu prvom putovanju Afrikom tijekom kojega će još posjetiti Ugandu i Srednjoafričku Republiku.
Papa će u petak posjetiti Kangemi, sirotinjsku četvrt u predgrađu Nairobija gdje živi stotinjak tisuća ljudi.
Papa Franjo - koji je borbu sa siromaštvom stavio u središte svog pontifikata - u svom je govoru pozvao kenijsku vladu da "pokaže istinsku brigu za potrebe siromašnih" u toj zemlji u kojoj četvrtina od 45 milijuna stanovnika živi s manje od jednog dolara na dan.