Obavijesti

News

Komentari 0

Policajci su mlatili jednonogog penzionera i tresli ga šokerom! Sud: Nisu krivi za njegovu smrt

Policajci su mlatili jednonogog penzionera i tresli ga šokerom! Sud: Nisu krivi za njegovu smrt
2

Donalda Burgessa (92), policajci su udarali palicom, nakon što je izvukao nož u domu za umirovljenike. Bio je u kolicima. Tri tjedna kasnije dobio je koronu i umro. Policajci nisu krivi za njegovu smrt. Ali odgovarat će

Policajka i policajac proglašeni su nevinima za nanošenje teških ozljeda nakon što su upotrijebili elektrošoker i suzavac na 92-godišnjem nepokretnom umirovljeniku, no snosit će odgovornost zbog teške povrede dužnosti, objavila je policija Sussexa Donalda Burgessa (92), policajci Stephen Smith i Rachel Comotto udarili su i palicom te je on preminuo u bolnici 22 dana nakon incidenta u domu za starije osobe, nakon što je dobio koronu. Tužitelj Paul Jarvis KC na suđenju je rekao da policijski službenici nisu odgovorni za njegovu smrt od covida u 93. godini, piše The Mirror.

Osoblje doma pozvalo je policiju kad su vidjeli gospodina Burgessa, koji je imao jednu nogu i koristio invalidska kolica, kako je kuhinjskim nožem dodirivao zaposlenika. 

Kad su policajci stigli u dom, Burgess je bio u invalidskim kolicima i držao mali nož za jelo. Smith mu je rekao, 'spusti nož ili ćeš biti poprskan ili pogođen elektrošokerom'. Zatim je upotrijebio suzavac, izvukao palicu i udario ga. Comotto je potom upotrijebila elektrošoker.

- Trebalo je biti očito da je riječ o čovjeku koji se ne može kretati. Bio je to star i ranjiv čovjek koji možda nije razumio što se događa. Umjesto da bude dočekan s razumijevanjem i suosjećanjem, dočekan je s iritacijom i ljutnjom optuženih - ispričao je na sudu Jarvis..

Burgess je živio u domu od 2018. godine, a nakon incidenta prevezli su ga u bolnicu. Tri tjedna kasnije preminuo je nakon što se zarazio Covidom. 

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 0
Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'
IVAN GUTTLER

Šef DHMZ-a za 24sata: 'Bit će još gore, evo kada se kod nas očekuje 50 stupnjeva...'

U Hrvatskoj su do sada najviše temperature izmjeren u Pločama 42,8 stupnjeva u kolovozu 1981 godine, rekao nam je šef DHMZ-a...
VIDEO 'Ministar of Kroejša'! Evo kako je Grdović ušao na stadion
POGLEDAJTE SNIMKU!

VIDEO 'Ministar of Kroejša'! Evo kako je Grdović ušao na stadion

Automobil prilazi stadionu u Torontu, uoči utakmice Vatrenih. Vozač redaru govori: 'Ministar of Kroejša!'. A kraj njega sjedi Mladen Grdović. Nadrealne scene pogledajte sami. Čovjek stvarno živi bolje nego ministar
HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'
DRAMA U TORDINCIMA

HDZ-ov načelnik vozio pijan pa za 24sata kaže: 'Kada me krenulo 'lovit' išao sam kući...'

Vozač je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva, objavila je policija...