NAPOKON SE ZAVRŠAVA...
Posljednja faza je u izgradnji: Vraćen je natpis Žičara Sljeme
Prve vožnje sljemenskom žičarom, prema najavama, očekuju se već u listopadu. Radovi su pri kraju. Vožnja do gornje postaje trebala bi trajati 16 minuta, brzinom oko 20 km/h
U jednom satu će se moći prevesti 1500 putnika.
Zgrada Donje postaje bit će opremljena podzemnim garažama na dvije etaže, s više od 200 parkirališnih mjesta.
Trasa nove žičare bit će osvijetljena rasvjetom, pokrivena video nadzorom i audio sustavom, dok će kabine biti opremljene grijanim sjedalima, rasvjetom, bežičnim internetom (Wi-Fi) i pripremom instalacija za video nadzor.
Gradonačelnik Milan Bandić prvo je rekao da će se žičara 31. svibnja otvoriti za puk, no kasnije se ispravio. Naime, tad je trebala biti testna vožnja
Žičara Sljeme bit će duga pet kilometara, imat će 84 kabine s po deset sjedećih mjesta.
Svečano otvorenje za građanstvo trebalo je biti u rujnu, no granice su bile zatvorene pa se materijal za izgradnju nije mogao dopremiti.