Komentari 173

Bild: Kakav je odnos Guardiole i Mandžukića? 'Ledeno doba'!

3

Sporni trenutak dogodio se na utakmici protiv Borussije Dortmund kad je Mandžo izašao iz igre i nije se pozdravio s Pepom. Nijemci tvrde da se osjeća ugroženo

Novinari njemačkog Bilda razvili su teoriju - Mario Mandžukić i Pep Guardiola nisu 'u ljubavi', a njihove zahlađene odnose nazvali su 'ledenim dobom'. Motiv za to bila im je scena od subote u utakmici njemačkog superkupa protiv Borussije.

Naime, hrvatski je napadač izašao iz igre u 75. minuti, a na terenu ga je zamijenio Claudio Pizarro. Dok je išao prema klupi Mandžo je prošao pored Guardiole da se međusobno nisu ni pogledali, a kamoli da je tko koga potapšao ili nešto slično. Štoviše, Mario je prošao pola metra dalje od trenera.

Njemački novinari objasnili su njihove zategnute odnose činjenicom da je Mandžukić pod Guardiolom ugrožen jer španjolski strateg misli imati formaciju s 'lažnim napadačem', što on sigurno nije. Upravo zato Mario Gomez otišao je iz Bayerna jer klasične špice nisu predmet interesa bivšeg Barcina stratega.

Podsjetili su Nijemci kako je Mandžo briljirao prošle sezone s 15 golova, no i s velikim defenzivnim učinkom, ali...

"To sada kao da nije više važno. Pod Guardiolom su svi počeli od nule pa tako i Mandžukić jer je Guardiola najbliži sustavu bez klasičnog napadača", stoji u tekstu.