Komentari 577

'Panenka' Caktaša, gol Kvržića i poništeni gol Krame iz zaleđa

19

Hajduk je zbog obnove travnjaka na svom Poljudu dočekao Rijeku na stadionu Hrvatski vitezovi u Dugopolju, a oštar i agresivan susret završen je rezultatom 1-1

U derbiju 11. kola HNL-a, Hajduk i Rijeka su na stadionu Hrvatski vitezovi u Dugopolju odigrali 1-1. Zbog zamjene travnjaka na Poljudu Jadranski derbi morao je biti odigran uz prisutnost puno manjeg broja gledatelja, no zato u nevjerojatno užarenoj atmosferi jer na stadionu u Dugopolju nema atletske staze te su navijači doslovno disali za vratom igračima obiju momčadi.

Torcida umalo 'srušila stadion'

Već u petoj minuti dogodio se prekid utakmice. Rijeka je izborila korner na kutu gdje su bili najžešći navijači Hajduka, a Jajalo nije dobio ni sekunde mira da izvede taj udarac, već ga je Torcida zasula stolcima s tribine. Glavni sudac utakmice Fran Jović prekinuo je utakmicu i pozvao igrače na centar terena, a tek nakon četiri minute kada su pokupljeni svi stolci, utakmica je nastavljena. Žestoko navijanje i skakanje navijača Hajduka dobro je protreslo tribine Hrvatskih vitezova.

U 21. minuti susreta Vršajević je ubacio s desne strane, a Lešković je tijelom htio blokirati međutim napravio je to rukom, a sudac Jović opravdano je pokazao na bijelu točku. Mijo Caktaš odlično je izveo 'panenku' i bilo je to 1-0 za Hajduk

Isključenje Jurice Vučka

Nekih pet minuta kasnije Leovac je zadržavao loptu kod aut linije, što se nije svidjelo klupi Hajduka. Trener i pomoćnik 'bilih' Igor Tudor i Jurica Vučko pokušali su uzeti loptu lijevom beku gostiju nakon čega je nastala prava mala gužva skoro svih igrača na terenu. Sudac Jović je nekako smirio strasti i pokazao žuti Leovcu i crveni Jurici Vučku

Nastavila se igra, a stolci su ponovno 'poletjeli' s tribina. Jedan je 'za dlaku' promašio glavu trenera Rijeke Matjaža Keka, a iskre su frcale među igračima na terenu sve do kraja prvog poluvremena koje je u potpunosti pripalo igračima Hajduka. Rijeka je u nastavka krenula puno odlučnije, a Hajduk je nakon samo pet minuta dobio i dva žuta kartona

Stolac s tribine 'za dlaku' promašio glavu Keka

U 64. minuti Kvržić je dobio jedan duel glavama s Milićem kod ruba šesnaesterca iskosa s desne strane, i stigao do lopte prije istrčalog Kalinića te lako pored njega zabio za izjednačenje rezultata i slavlje malobrojnih navijača Rijeke.

Najkontroverzniji trenutak utakmice dogodio se u 73. minuti kada je Tomečak na desnoj strani šesnaesterca odlično skočio i glavom dao za Kramarića u sredinu koji zabija gol, ali sudac je označio zaleđe. Televizijska snimka pokazala je kako je situacija u najmanju ruku sumnjiva.

Poništen gol za pobjedu

Imali su gosti do kraja susreta još dvije prilike, Kramarića u 78. i 85. minuti, no oba puta je odličan na golu Hajduka bio Lovre Kalinić. Hajduk je do kraja utakmice očekivano pao u ritmu i ona ogromna agresivna trka iz prvih 45 minuta spriječila ga je da bude koncentriran u završnici utakmice.

Vidjeli smo u Dugopolju jedan brzi i agresivni Jadranski derbi sa sedam žutih kartona i čak 42 prekršaja, od čega 28 Hajduka. Bio je to 63. dvoboj Hajduka i Rijeke u HNL-u. Splićani imaju 29 pobjeda, Riječani 17, a isto toliko puta susret je završen remijem.