Komentari 42

Blamaža Barçe kod trećeligaša Villanovensea: Odigrala je 0-0

14

Branitelj naslova u Kupu kralja Barcelona odigrala je mršavih 0-0 kod trećeligaša Villanovensea u prvoj utakmici 1/16 finala Kupa kralja. Rakitić je gledao s klupe

Trećeligaš Villanovense slavio je kad mu je ždrijeb u 1/16 finala Kupa kralja dodijelio Barcelonu. A slavio je i nakon prve utakmice jer branitelj naslova nije uspio pobijediti slabašnog protivnika iz pokrajine Ekstremadure. Više od 4000 gledatelja natiskalo se na stadion Romero Cuerda i bodrilo svoje miljenike u remiju bez golova.

Luis Enrique na teren je izveo kombinirani sastav s Masipom na golu, Douglasom, Vermaelenom, Bartrom i Mathieuom u zadnjoj liniji, Kaptoumom, Samperom, Garrigom u veznom redu te Munirom, Sandrom i Adrianom u napadu. Nije najjače što "blaugrana" ima, ali svejedno je moralo biti dovoljno za pobjedu nad trećeligašem.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je jedan od samo pet igrača na klupi za gostujući sastav, uz Ter Stegena, Danija Alvesa te Jordija Albu, koji nisu ulazili u igru, dok je priliku dobio 19-godišnji Aitor Cantalapiedra.

Barcelona će tako prolazak u osminu finala Kupa kralja morati izboriti u uzvratnoj utakmici 2. prosinca, kada se igraju prve utakmice drugih parova 1/16 finala. Katalonci svoje obveze odrađuju ranije zbog nastupa na Svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu (10.-20. prosinca).