Komentari 30

Gianfranco Zola pun je hvale: Duje Čop je kao Enrico Chiesa

1

NAHVALIO GA TRENER Cagliari u 21. kolu talijanske Serie A igra važnu utakmicu protiv Atalante, a Gianfranco Zola najavio je Duju Čopa u sastavu od prve minute

Pobjedom protiv Atalante Cagliari bi pobjegao iz opasne zone, približio se “luci spasa”, što bi Dinamu, na kraju sezone, moglo donijeti milijun eura.

Današnji susret najavljen je kao velika bitka začelja, u kojoj pobjeda vjerojatno donosi i spas. A poraz znači korak prema drugoj ligi i “provaliji”.

Najveći adut Cagliarija trebao bi biti bivši napadač Dinama Duje Čop. Tako tvrdi trener.

- Duje raste nevjerojatnom brzinom, očigledno je kako se radi o velikom pojačanju za našu momčad. Uklopio se odlično, sve se bolje sporazumijeva s drugim igračima. Posebice mi se sviđa veza njega i Marca Saua, djeluju odlično na terenu i izvan njega - kaže Zola.

U prošlom kolu Čop je u igru ušao u 62. minuti i već 17 minuta poslije zabio za veliku pobjedu protiv Sassuola.

- Mora startati od prve minute, toliko je dobar. Ako baš hoćete usporedbe, podsjeća me na velikog Enrica Chiesu. A sjetite se brzine, snage i udarca koje je Chiesa imao. Bio je superioran - kaže Zola.