Komentari 103

Hitzfeldovi džokeri: Mehmedi i Seferović spasili su Švicarsku!

16

Švicarska je otvorila skupinu E u Brasiliji protiv Ekvadora. Poveo je Ekvador u prvom dijelu. Švicarci izjednačuju u drugom da bi u 92. minuti zabili za veliki preokret...

Sjajna utakmica u Brasiliji u skupini E na Svjetskom prvenstvu. Samo 60 sekundi dijelile su nas od prvog remija u Brazilu. No da ne bude tako pobrinuo se Haris Seferović koji je u sudačkoj nadoknadi zabio za 2-1 pobjedu Švicarske protiv vrlo dobrog Ekvadora.

Švicarci su izgubili zadnje četiri utakmice na svjetskim prvenstvima protiv južnoameričkih reprezentacija, a u zadnje tri utakmice nisu zabili ni gol. Sad su prekinuli taj negativan niz i došli do vrijedna tri boda na startu.

Počelo je loše za Švicarsku koja se nije mogla priviknuti na agresivnu igru Ekvadoraca. Zabio je Enner Valencia nakon slobodnjaka. Mlađi brat poznatijeg Antonija Valencije, glavom je poslao loptu iza golmana Švicarske.

Hitzfeldove savršene zamjene

U drugom poluvremenu Ottmar Hitzfeld na teren šalje Mehmedija, a ovaj mu vraća već nakon 121 sekunde zabivši za 1-1. Švicarska je bolje stajala na terenu, no i Ekvador je imao svoje šanse.

Jednu takvu upropastio je Arroyo u sudačkoj nadoknadi. Behrami je fantastično uklizao u šesnaestercu i vjerojatno spasio čisti gol. Švicarska je krenula u kontru, a drugi Hitzfeldov džoker, Haris Seferović, koji je ušao umjesto Hrvata Josipa Drmića, zabio je za veliko slavlje.

Prvi put u 80 godina bez remija

Sjajno je počelo Svjetsko prvenstvo u Brazilu. U prvih 9 utakmica pao je 31 gol, što je 16 golova više nego u prvih 9 susreta na Mundijalu u Južnoj Africi prije četiri godine. Ovo je prvi put nakon 80 godina da nakon prvih devet utakmica na svjetskom prvenstvu nema remija,