Komentari 61

Juventus 29. put prvak Italije; pet golova Klosea za Lazio

5

Gol odluke u Torinu zabio je Vidal u 59. minuti iz penala, kojeg je prethodno izborio Mirko Vučinić. Juventus je do kraja utakmice rutinirano sačuvao vrijedno vodstvo

Nogometaši Juventusa tri kola prije kraja talijanskog prventsva potvrdili su 29. naslov prvaka. U 35. kolu pobijedili su Palermo 1-0 i tako obranili naslov prvaka u Italiji.

Gol odluke u Torinu zabio je Vidal u 59. minuti iz penala, kojeg je prethodno izborio Mirko Vučinić.

Do kraja utakmice Juventus je začuvao vodstvo, a malu mrlju na veliko slavlje torinske momčadi u 83. minuti bacio je Pogba, koji je zbog pljuvanja protivnika dobio izravni crveni karton.

Od ostalih utakmica nedjeljnog programa svakako treba izdvojiti uvjerljivu 6-0 pobjedu Lazija protiv Bologne. Na terenu je briljirao Miroslav Klose koji je zabio pet golova (tri u prvom, dva u drugom poluvremenu). Postao je tako prvi igrač nakon Roberta Pruzza 1986. godine koji je na jednoj utakmici zabio pet golova u Serie A.

Još jedan gol za Lazio zabio je Hernandes.

Do minimalne pobjede na San Siru došao je Milan. Pobijedili su Torino 1-0, a gol je zabio Mario Balotelli u 84. minuti.

Isto tako treba istaknuti da je Vukušićeva Pescara porazom od Genoe 4-1 postala prva momčad koja nema više nikakve šanse da izbori opstanak. Od sljedeće sezone igrat će u Serie B. Vukušić je susret gledao s klupe za pričuve.