Komentari 224

Ludnica u Sevilli: Barcelona je imala 2-0 i osvojila je tek bod

5

Barcelona je odigrala 2-2 na Sanchez Pizjuanu kod Seville. Ivan Rakitić zaradio je ovacije domaćih navijača. Barca je imala 2-0, ali Sevilla se vratila i osvojila bod...

Sevilla je odigrala 2-2 protiv Barcelone u 31. kolu Primere. Real je prije toga slavio protiv Eibara i došao Kataloncima na samo dva boda. Ivan Rakitić vratio se na "svoj" stadion, odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu koja je imala 2-0.

Barcelona je na Sanchez Pizjuan stigla na krilima šest pobjeda iz zadnjih šest utakmica protiv Seville. Posljednju prvenstvenu pobjedu na svom stadionu protiv Katalonaca Sevilla je zabilježila davne 2007. godine. Ivan Rakitić bio je u prvom sastavu Barcelone protiv momčadi koju je odveo do naslova Europske lige. Raketa je dobio ovacije.

Jedan gol ljepši od drugoga...

Messi je otvorio utakmicu sjajnim golom. Primio je Argentinac Neymarovu loptu na desnoj strani i u svom stilu pogodio suprotan kut za vodstvo Barcelone. Nakon pola sata igre već je bilo 2-0. Neymar je zabio golčinu iz slobodnjaka. No nije tu bio kraj prekrasnim golovima u prvom dijelu. Ever Banega je u 38. minuti opalio s 20-ak metara i zabio za 1-2. Bio je to prvi gol koji je Barcelona ove sezone primila izvan šesnaesterca u prvenstvu.

Sevilla je u drugom dijelu krenula po izjednačenje. Luis Enrique izvadio je Neymara i stavio Xavija. Barcelona je bila daleko manje opasnija nego u prvih 45 minuta, a za to je stigla kazna. Gameiro je završio sjajnu i jednostavnu Sevillinu akciju šest minuta prije kraja utakmice. Samo je trebao pospremiti loptu u gol na drugoj stativi.