Komentari 30

Majstorija Adriana Mutua za prvi poraz Dinama u Sloveniji

10

U prvoj utakmici na pripremama u Sloveniji Dinamo je upisao i prvi poraz. Bolji od hrvatskog prvaka s 2-0 bio je rumunjski Petrolul na čelu s kapetanom Mutuom

Dinamo je pripreme u Sloveniji otvorio porazom. Bolji od hrvatskog prvaka bio je rumunjski Petrolul 2-0. Dinamo je bolje krenuo u utakmicu, dominirao terenom, no Rumunji su poveli praktički iz ničega genijalnim golom njihova kapetana Adriana Mutua u 40. minuti.

Bivši napadač Chelseaja primio je loptu na lijevoj strani, a onda s 15-ak metara iskosa vanjskom neobranjivo pogodio dalji kut te od stative poslao loptu u mrežu za 1-0.

U drugo poluvrijeme Dinamo je potpuno promijenio momčad i opet odlično krenuo. Držali su loptu, imali inicijativu, čak i zabili gol koji je kasnije poništen zbog zaleđa i onda opet hladan tuš. Petrolul je u 50. minuti izveo korner, a na prvoj stativi najbolje je reagirao Satli i zabio za, pokazalo se kasnije, konačnih 2-0.

• Dinamo (prvo poluvrijeme): Ježina - Pinto, Sigali, Šimunić, Pivarić - Ademi, Machado, Antolić - Pjaca, Čop, Radonjić
  • Dinamo (drugo poluvrijeme): Mikulić - Leko, Šimunović, Šimunić, Ibanez - Goncalo, Biljan, Ćorić - Fiolić, Andrijašević, Čop