Komentari 111

Mandžo zabio glavom, Atlético pretrpio katastrofu u Valenciji

12

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić zabio je gol u porazu Atlética kod Valencije na Mestalli. Tiago je pucao, a Mandžo glavom zabio počasni gol za 3-1

Atlético je u Valenciji pretrpio pravu katastrofu u uvodnih 13 minuta primivši čak tri gola, a Mario Mandžukić vratio je kakvu-takvu nadu "colchonerosima" u 29. minuti pogodivši za 3-1. Poslije se pokazalo da je to bio i jedini gol gostiju.

Tiago je pucao, domaći golman Diego Alves obranio, a hrvatski reprezentativac glavom spremno dočekao odbijanac i zabio za smanjenje zaostatka.

Valencia je povela u šestoj minuti čudnim autogolom Mirande , samo dvije minute poslije povisio je André Gomes , a u 13. minuti novi šok za goste donio je Nicolás Otamendi .

Mariju je to bio drugi gol u španjolskom prvenstvu nakon onog Eibaru u drugom kolu (2-1). Valenciji je mogao zabiti u dresu Bayerna prije dvije sezone u utakmici Lige prvaka, ali je tada promašio penal.

A njegovim je stopama na Mestalli pošao Guilherme Siqueira promašivši penal za Atlético u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo s 3-1 za domaćine. Bila je to prava karta za povratak u meč koju momčad Diega Simeonea nije iskoristila.

Drugo poluvrijeme nije ni izbliza bilo tako zanimljivo kao prvo. Gosti su tek u završnici zabili gol koji im, međutim, nije bio priznat . Alessio Cerci poslužio se rukom pri primanju lopte i poslao loptu u mrežu, potom zbog prigovora dobio drugi žuti, ujedno i isključujući karton .

Atléticu je ovo prvi prvenstveni poraz u sezoni te je ostao na trećem mjestu, a Valencia je, barem privremeno, zasjela na čelo Primere sa 17 bodova, jednim više od Barcelone koja od 18 sati igra na gostovanju kod Rayo Vallecana.

Primera, 7. kolo

• Valencia - Atlético Madrid 3-1 (Miranda 6' (ag.), André Gomes 8', Otamendi 13' / Mandžukić 29')