Komentari 65

Prva pobjeda Rijeke u sezoni: Rujevicu 'krstili' s tri komada

7

Nogometaši Rijeke otvorili su svoj novi stadion Rujevicu prvom pobjedom u sezoni. Nakon tri remija u HNL-u , poraza i remija u Europi, Rijeka je dobila Lokomotivu 3-1

Tek u šestoj utakmici hrvatski je doprvak došao do prve pobjede u svim natjecanjima ove sezone. Momčad Matjaža Keka otvorila je svoj novi stadion na Rujevici vrijedan 19 milijuna eura pobjedom nad Lokomotivom 3-1.

Krenulo je savršeno za Rijeku u njihovu novom domu. Marin Leovac ušao je u povijesne knjige kao prvi igrač koji je zabio gol u službenoj utakmici na Rujevici. Igrala se šesta minuta, gostujuća obrana loše je očistila prizemni centaršut, loptu je dočekao Leovac na desetak metara te svojom slabijom, desnom, nogom pospremio loptu iza Zelenike za 1-0.

U 25. minuti izjednačila je Lokomotiva na 1-1. Iz prve prave prilike zabio je Franko Andrijašević glavom nakon kornera kojeg je izveo Mišić.

Samo deset minuta kasnije Rijeku u novo vodstvo dovodi Slovenac Roman Bezjak. Ristovski ga je sjajno proigrao, a napadač domaćina sjajnim udarcem gađa suprotni kut Zelenikina gola za 2-1

I u drugom poluvremenu Rijeka je nastavila dominirati. Isplatilo se to u 60. minuti. Nakon najbolje akcije na utakmici gol je zabio Anas Sharbini. Kombinirali su Ristovski i Jugović, koji iz mrtvog kuta s desne strane daje povratnu loptu Sharbiniju u sredinu kaznenog prostora i to je bilo konačnih 3-1.

Nakon četiri kola Rijeka sada ima šest bodova i na četvrtom je mjestu. No melem je to na ranu za momčad Matjaža Keka nakon šokantnog ispadanja iz Europe i tri remija na otvaranju sezone u HNL-u.