Komentari 74

Real i bez C. Ronalda svladao Sevillu i pobjegao Barci na +4

1

'Los blancosi' svladali su Sevillu 2-1, no pobjedu su možda i preskupo platili jer su zbog ozljeda i kartona ostali bez nekolicine igrača za veliki gradski derbi u Madridu

Mjesec i pol dana nakon što se trebala odigrati ali je odgođena, utakmica 16. kola Primere između Real Madrida i Seville, napokon je odigrana pred 66.000 gledatelja na Santiago Bernabeuu

Iako još jednom bez kažnjenog Cristiana Ronalda 'los blancosi' uspjeli su osvojiti sva tri boda i tako pobjeći drugoplasiranoj Barceloni na četiri boda razlike. No, sve skupa možda su i preskupo platili jer su, što zbog ozljeda, što zbog kartona, ostali bez nekolicine igrača za veliki gradski derbi u Madridu koji je na rasporedu u subotu na Vicente Calderonu

Do vodstva su domaćini došli u 12. minuti kada je zabio James Rodriguez, a na 2-0 povisio je Jesé u 36. Nadu gostima donio je Iago Aspas golom u 80. minuti, no snage za izjednačenje kod Seville ipak nije bilo.

U čvrstoj i na trenutke gruboj utakmici sudac Ignacio Iglesias podijelio je čak šest žutih kartona igračima Seville te još tri igračima Reala

U subotu je, dakle, na rasporedu veliki gradski derbi u Madridu. Vicente Calderon gledat će 'reprizu' prošlogodišnjeg finala Lige prvaka, dok Sevillu dan kasnije čeka gostovanje kod Sammirovog Getafea

Madridski derbi mogli bi zbog ozljede propustiti Sergio Ramos i James Rodriguez, a zbog žutih kartona na toj utakmici neće biti niti Brazilca Marcela koji je u svojoj 300. utakmici za Real 'zaradio' žuti te će propustiti okršaj s Atleticom. No, zato se treneru Carlu Ancelottiju vraća Cristiano Ronaldo koji u svoje tridesete godine ulazi s velikim gradskim derbijem protiv 'rojiblancosa'.