Komentari 36

Izbacili Real! Sudačka komisija nije ni čekala žalbu Madriđana

5

Suci su delegirani za sve uzvratne utakmice šesnaestine finala Kupa kralja osim za onu između Reala i Cadiza. Madridski klub izbačen je zbog velike pogreške...

Španjolska sudačka komisija delegirala je suce za uzvratne utakmice šesnaestine finala Kupa kralja. Za sve osim jedne utakmice. Na popisu nema uzvratnog susreta između madridskog Reala i niželigaša Cadiza.

"Neće se igrati", stoji u izvješću kod te utakmice, objavila je Marca.

Real je izbačen iz Kupa Kralja nakon što je prvo poluvrijeme protiv Cadiza igrao Rus Denis Čerišev, koji je lani u dresu Villarreala dobio žuti karton i nije odradio kaznu. Realu je to nekako promaknulo iako je još u srpnju dobio dopis od španjolskog saveza na kojem je ime Denisa Čeriševa i naznačena suspenzija od jedne utakmice.

Florentino Perez tvrdi kako Real to nije znao te da klub ne može biti kažnjen jer nitko nije obavijestio igrača o kazni. Španjolski nogometni savez  poručio mu je da - laže.

- Ne samo da se radi o laži, već su izjave koje dolaze iz Real Madrida nepametne. To je kao da profesionalni vozač ne zna da mu je oduzeta vozačka. Villarreal je obavijestio Čeriševa o kazni - priopćio je španjolski nogometni savez.

Madridski klub žalio se na ovu odluku disciplinske komisije, no prema španjolskom savezu i sudačkoj komisiji stvar je jasna, Cadiz je prošao u šesnaestinu finala što bi trebalo uskoro trebalo postati i službeno.