Komentari 224

Robben: Odglumio sam penal; Treba li Fifa kazniti baletana?

5

Arjen Robben priznao je nakon utakmice protiv Meksika da je u prvom poluvremenu simulirao prekršaj. No dodaje kako je penal na njemu u sudačkoj nadoknadi čist...

Da, pokušao sam prevariti suca. Simulirao sam. To nije dobro. Moram to prestati raditi, rekao je Nizozemac Arjen Robben nakon utakmice protiv Meksika. Nizozemci su u ludom preokretu izbacili Meksikance u zadnjim minutama utakmice.

Robben je u sudačkoj nadoknadi iznudio penal. Na njega je startao meksički stoper Rafa Marquez. Robbenova izjava s početka teksta ne odnosi se na ovaj detalj.

- Ne, taj penal je bio čist. U prvom poluvremenu sam simulirao. Ispričavam se svima.

Meksikanci su poludjeli. Miguel Herrera bio je bijesan nakon utakmice na portugalskog suca Pedra Proencu. Mnogi smatraju kako start Rafe Marqueza na Robbena u sudačkoj nadoknadi nije bio penal. Robben je u prvom dijelu dvaput tražio najstrožu kaznu, ali Proenca je kod njegova dva pada samo odmahnuo rukom.

U sudačkoj nadoknadi, nije.

- Da je na mjestu Arjena Robbena bio meksički igrač, sudac sigurno ne bi svirao penal, pogotovo ne u sudačkoj nadoknadi - uvjeren je meksički igrač Dos Santos.

Robben je priznao da je glumio u prvom poluvremenu, treba li zato snositi sankcije?