Komentari 14

Sevilla uvjerljiva i u uzvratu: Ukupnom 'petardom' od finala

9

Nogometaši Seville svladali su Fiorentinu 2-0 na gostovanju te se tako s ukupnim rezultatom od čak 5-0 plasirali u veliki finale koje se igra 27. svibnja u Varšavi...

Nadali su se navijači Fiorentine kako njihovi ljubimci u uzvratnoj utakmici polufinala Europske lige na stadionu Artemio Franchi u Firenci mogu nadoknaditi 0-3 iz prvog susreta u Sevilli, no 'viole' su i na domaćem travnjaku doživjele novi poraz. Sevilla je slavila 2-0 i tako uvjerljivo izborila priliku da u finalnom susretu 27. svibnja u Varšavi brani titulu osvojenu prošle godine. Ukupno je to čak 5-0 za Sevillu, a valja spomenuti i kako španjolska momčad nije svladala jednu talijansku s pet ili više golova razlike još od 1975. godine.

Argentinac Ever Banega prizemno je u 22. minuti ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a u gužvi pred golom domaćina najspretniji je bio Carlos Bacca koji je sa samo dva metra udaljenosti loptu 'zakucao' pod prečku za vodstvo u Firenzi i kraj svakih nada koje su i oni najoptimističniji navijači Fiorentine gajili. Bio je to 16. gol za Baccu u 2015. godini, a samo petorica su bolja od njega - Messi, Neymar, SuarezRonaldo i Ibrahimović

Iličić promašio penal

Samo pet minuta kasnije Daniel Carrico je odlično reagirao na loptu koju mu je s desne strane primirio Coke i iz blizine povisio na 2-0. Do kraja prvog poluvremena Sevilla je mogla zabiti i treći gol, no Banega je bio neprecizan u par navrata.

U drugom poluvremenu domaćini su se ipak malo 'probudili', a u 66. minuti dosuđen je i penal za njih. Krychowiak je nespretno srušio Pizzara, a sudac Skomina pokazao je na bijelu točku. Međutim, Josip Iličić pucao je visoko iznad gola, a na semaforu je i dalje stajalo 0-2.

Milan Badelj ušao je u 67. minuti umjesto Matiasa Fernandeza, a u 80. minuti odlično je dao loptu za Iličića, no ovaj je propustio zabiti. Sevilla je u ovom srazu svakako bila bolja i zasluženo se plasirala u finale.