Komentari 12

Veszprém Sulića i Alilovića po europski naslov protiv Barçe...

4

Barcelona je u polufinalu Lige prvaka svladala Kielce brojne hrvatske kolonije 33-28, a u hrvatskom okršaju Vesprém Sulića i Alilovića bio je bolji od Duvnjakova Kiela...

Finale 55. sezone rukometne Lige prvaka u kölnskoj Lanxess Areni danas od 18 sati (HRT 2) igrat će Barcelona i Veszprém .

Katalonci su u prvom polufinalu nadvisili poljski Vive Tauron Kielce 33-28 (16-14). Nikola Karabatić bio je najbolji strijelac utakmice s osam golova, a Kiril Lazarov dodao je šest. Najefikasniji u hrvatskoj koloniji u Kielceu bio je Ivan Čupić s tri gola, Buntić i Štrlek dodali su dva, a Musa jedan. Marin Šego obranio je pet lopti.

U pokušaju da dođe do devetog naslova prvaka Europe Barceloni će se suprotstaviti Vesprém hrvatskog dvojca Alilović - Sulić . Mađarski klub svladao je Kiel 31-27 (13-13).

Momir Ilić Nijemcima je zabio osam komada, a po jedan manje dodali su László Nagy i Gergő Iváncsik . Vrlo dobar na golu bio je Mirko Alilović s 14 obrana. Kielu nije pomoglo devet golova Arona Pálmarssona , dok Domagoj Duvnjak nije zabio nijedan od četiri šuta.

Prije početka završnog turnira završilo je internetsko glasovanje za najbolju sedmorku sezone Lige prvaka, a svoje je mjesto među najboljima dobio i bivši hrvatski reprezentativac Renato Sulić prikupivši 14.796 glasova.