Komentari 9

A tamo 'padaju' Barca i Real: Slavlje 'Cede' kod G. Canarije

1

Košarkaši Cedevite upisali su vrijednu pobjedu u 4. kolu Eurocupa (skupina I). Na gostovanju su sa 89-86 svladali Gran Canariju koja doma teško gubi i od jačih ekipa

U prošlom ogledu, kao domaćin, Cedevita je dobila istog suparnika 114-110 nakon produžetka, a i ovaj put se igrala napadačka košarka.

Poluvrijeme je završilo bez prednosti za jednu od momčadi (44-44), no kroz cijelo drugo poluvrijeme je hrvatska momčad bila u plusu. S tri vezane trice pred kraj treće četvrtine je Damjan Rudež odveo Cedevitu na devet poena razlike, a isti zaostatak je Gran Canarija imala i tri i pol minute prije kraja.

Ipak, sama završnica je bila dramatična. Cedevita je vodila samo 87-86 pola minute prije kraja. Tada je za domaćina napad promašio Jaycee Carroll, a na drugoj je strani Bracey Wright ubacio oba slobodna bacanja. Tricu za produžetak je, pak, promašio Spencer Nelson.

Sa po 23 poena najbolji su strijelci Cedevite bili Rudež i Wright, s tim da je Rudež imao šut za dva poena 4-5, a za tri poena 5-7. Wright je, pak, tricu gađao 5-6. Dontaye Draper je dodao 11 poena uz 10 asistencija.

U idućem kolu Cedevita će na svom parketu dočekati Hemofarm. Na ljestvici je, pak, Cedevita s omjerom 2-2 na drugom mjestu iz UNIKS-a.