Komentari 7

ACB liga: Barceloni pripao košarkaški "El Clasico"

1

Prvi "El Clasico" dana, onaj košarkaški, pripao je Barceloni. Katalonci su u prvoj utakmici 29. kola španjolske ACB lige pobijedili Real kod kuće...

Pobijedila je Barcelona u svojoj Blaugrani sa 79-74, nanijevši Realu već sedmi poraz u osam međusobnih utakmica ove sezone u svim natjecanjima. Ključnu su prednost košarkaši Xavija Pascuala napravili u drugoj četvrtini koju su riješili u svoju korist s 22-6. "Kraljevski klub" se od toga više nije uspio oporaviti iako je u posljednjoj četvrtini iskoristio opuštenost Barçe i učinio poraz znatno blažim.
Hrvatski košarkaš Ante Tomić još je jednom bio najistaknutiji igrač u redovima Reala, imao je najbolju valorizaciju u svojoj momčadi (16 indeksnih bodova). Za 29 minuta na parketu postigao je 12 koševa (šut za dva poena 4-8, slobodna bacanja 4-6), te sedam skokova i tri asistencije. Efikasniji od njega u sastavu Ettorea Messine bio je samo Sergio Llull s 19 koševa. Pobjednike su predvodili Juan Carlos Navarro s 20 koševa, te Erazem Lorbek sa 15 koševa i šest skokova. Barcelona na ljestvici ima četiri pobjede više od drugoplasiranog Reala.