ACB: Perasovićev Estudiantes ostao u ligi

1

Sreća za Perasa i njegovu momčad je što im je u posljednjem kolu protivnik bio posljednjeplasirani Leon, kojeg su lako svladali 96-71

Velimir Perasović ostao je s Estudiantesom u prvoj ligi, a na startu doigravanja sastaju se: Real - Unicaja, Joventut - Girona, Barcelona - Bilbao, Tau Ceramica - Pamesa.
Pobjedom protiv posljednjeplasiranoga Leona u gostima, sa 25 razlike, 96-71, madridski je Estudiantes, predvođen trenerom Perasovićem, osigurao ostanak u španjolskoj košarkaškoj ACB ligi. Pritom je pomogao i poraz Valladolida u gostima kod Murcije. Kandidati za drugu ligu bili su još Granada i Menorca. U niži razred ispadaju Valladolid i Leon.
Prvo ime Estudiantesa bio je Sergio Sanchez sa 20 koševa. Bruno Šundov za domaću je momčad upisao devet koševa za 16 minuta bez ijednoga skoka i asistencije.
Mario Stojić je sa 27 koševa, uz Amerikanca Josha Asselina, najbolji strijelac posljednjeg kola. Za 36 minuta na parketu upisao je još po tri skoka i asistencije čime je bio prvo ime Menorce koja je na svom terenu ipak izgubila u produžetku protiv Gran Canarije. Bilo je 105-103. Stojićev suigrač Marino Baždarić upisao je 20 koševa uz osam skokova i jednu asistenciju za 31 minutu na parketu. Menorca je unatoč porazu izbjegla ponor druge lige.
Asselin je, pak, bio prvo ime dvoboja u Malagi gdje je njegova Manresa svladala Unicaju sa 90-86. Najbolji igrač domaćih bio je Davor Kus sa 20 koševa i jednim skokom za 24 minute.
Marko Banić je upisao 18 koševa uz šest skokova i dvije asistencije u utakmici u kojoj je njegov Bilbao pobijedio Barcelonu sa 90-84. Banićev suigrač Drago Pašalić nije ulazio u igru, dok je Barcelonin centar Mario Kasun za 22 minute zabio 15 koševa uz pet skokova.
Stanko Barać je u pobjedi Pamese protiv Joventuta, 85-76, sudjeovao tek četiri i pol minute bez konkretnoga učinka.
Marko Tomas je zabio pet poena uz četiri skoka i dvije asistencije za 23 minute u utakmici u kojoj je njegova Fuenlabrada izgubila protiv Girone.
Neven Spahija i Tau Ceramica pokleknuli su u Granadi koja je pobijedila sa 89-87.

Konačni redoslijed: 1. Real Madrid 29-5, 2. Joventut 25-9, 3. Barcelona 24-10, 4. Tau Ceramica 22-12, 5. Pamesa 22-12, 6. Iurbentia Bilbao 21-13, 7. Akasvayu Girona 21-13, 8. Unicaja 17-17, 9. Kalise Gran Canaria 16-18, 10. Cajasol Sevilla 14-20, 11. Ricoh Manresa 14-20, 12. Polaris World Murcia 13-21, 13. Alta Gestion Fuenlabrada 13-21, 14. Estudiantes 12-22, 15. Granada 12-22, 16. Vive Menorca 12-22, 17. Grupo Capitol Valladolid 11-23, 18. Grupo Begar Leon 8-26