Afrički kup nacija: Obala Bjelokosti pretrčala Ganu

1

Obala Bjelokosti svladala je Ganu u drugom kolu Afričkog kupa nacija. Kao najveći favoriti turnira lakom pobjedom od 3-1 plasirali su se u nokaut...

Obala Bjelokosti svladala je Ganu s 3-1 u dvoboju 2. kola B skupine Afričkog kupa nacija u Angoli. Nakon razočaravajućeg starta i remija s Burkinom Faso, nogometaši Obale Bjelokosti pod vodstvom Vahida Halihodžića ovom su pobjedom osigurali plasman u nokaut fazu. Proglašeni za najveće favorite 27. izdanja afričkog prvenstva opravdali su očekivanja dobrom igrom, tim više što su dva gola postigli s igračem manje. Bjelokošćani su u prvom dijelu pokazali svoju pravu igru, te poveli u 23. minuti golom Gervinha nakon lijepe zajedničke akcije. Emmanuel Eboue isključen je u 55. minuti nakon nepotrebnog starta na Opokua. U 67. minuti je Tiene postigao krasan gol lijevom nogom iz slobodnog udarca. U 90. minuti Keita je uspio zadržati loptu na lijevoj strani i uputiti centaršut, a Didier Drogba je bio na pravom mjestu i glavom matirao Kingsona za 3-0. Strijelac za Ganu bio je Asamoah Gyan iz penala u sudačkoj nadoknadi. U trećem kolu Gana će pokušati izboriti ulazak u četvrtfinale protiv Burkine Faso, koja je trenutno drugoplasirana u grupi koja ima tri reprezentacije, nakon što se iz turnira zbog terorisički napada povukao Togo.