Ajax pregazio dojučerašnjeg drugoligaša: Utrpali 9 komada

Nemilosrdni nizozemski prvak preko Cambuura je došao do pete pobjede u zadnjih šest utakmica te zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice s 12 bodova i nevjerojatnom gol-razlikom 22-1

U susretu 5. kola nizozemskog prvenstva Ajax je brutalno porazio dojučerašnjeg drugoligaša Cambuur s nevjerojatnih 9-0.

Nizozemski prvak je već nakon 45 minuta vodio 4-0, a do kraja dvoboja zabili su još pet golova.

Champions League - Group C - Sporting Lisbon v Ajax

U 16. minuti susreta, Ajax je poveo golom Timbera, a tri minute kasnije prednost je povećao Berghuis. U razmaku od samo četiri minute za Ajax su zabili Neres i Mazraoui, a najbolji je bio Dušan Tadić s golom i dvije asistencije.

U drugom dijelu utakmice Ajax je nastavio u istom tonu i utrpao Cambuuru još pet golova. U razmaku od sedam minuta zabili su Tadić, Daramy i Haller, a za konačni rezultat u strijelce su se upisali Danilo i Neres koji je zabio drugi gol na utakmici.

Golijadu Ajaxa možete pogledati OVDJE.

Bila je to Ajaxova peta pobjeda u zadnjih šest utakmica, a ove sezone na domaćem terenu do sada nisu primili gol.

Ajax se trenutačno nalazi na vrhu prvenstvene ljestvice s osvojenih 13 bodova s impresivnom gol-razlikom 22-1. Iza njih slijedi PSV s 12 bodova, ali uz utakmicu manje.

POGLEDAJTE NOVU EPIZODU POLIGRAFA: STJEPAN URSA