Komentari 4

Ajax u ludoj utakmici s igračem manje dobio PSV i došao na -2!

1

PSV je u 58. minuti imao 1-1, igrača više i 5 bodova prednosti nad Ajaxom. Kopljanici su sa igračem manje uspjeli zabiti dva gola, doći do velike 3-1 pobjede i na samo dva boda od vodećeg PSV-a

U sjeni Premiership duela Liverpoola i Tottenhama na Johan Cruyff Areni odigrao se veliki derbi nizozemske lige. I bio je to ludi, ludo dobri derbi!

Ajax je izbacio Reala iz Lige prvaka, za deset dana igra četvrtfinale s Juventusom u, a danas je sa igračem manje utrpao tri komada vodećem PSV-u pa mu se primakao na samo dva boda zaostatka sedam kola do kraja sezone.

Kopljanici su pred prepunom amsterdamskom arenom poveli nakon 21 minute, autogolom PSV-ovog Nijemca Daniela Schwaba. No sve im se počelo raspadati u 56. minuti.

Noussair Mazraoui je bespotrebno i besmisleno grubo previsoko podignutom nogom u glavu udario protivničkog igrača, dobio crveni karton, a na ubačaj iz slobodnjaka Luuk de Jong je glavom zabio za 1-1.

PSV je i s tih 1-1 ostajao na +5, ali se očekivalo da će s čovjekom više u preko pola sata igre lako doći do pobjede, a dogodila se - još jedna velika Ajaxova večer.

Najprije Dušan Tadić iz penala u 72. minuti kopljanicima vraća prednost, a u šestoj minuti sudačke nadoknade Brazilac David Neres pogađa za Ajaxovih 3-1.

Video svih golova pogledajte ovdje! PSV i dalje ima sve u svojim rukama, ali Eredivisie ide u dramatičnih zadnjih sedam kola 2018/19.