'Ajmo, Dragane: Bender odigrao najbolju utakmicu za Maccabi

Iako ni matematika više ne može pomoći Maccabiju da se dočepa doigravanja Eurolige, kao da se takvo što moralo dogoditi da se Dragan Bender konačno ukaže u pravom svjetlu, onda kada su se pojavile glasine da ga Maccabi neće ni pokušati zadržati za iduću sezonu. Čapljinac je odigrao najbolju utakmicu od dolaska u Ponos Izraela, u gotovo 27 minuta stavio 16 koševa u pobjedi 88-81 u Kaunasu kod Žalgirisa koji je, pak, u velikoj borbi za doigravanje.

Svoje je dao i Ante Žižić, s 10 koševa, s time da je šest zabio u zadnjih pet minuta kada je Maccabi serijom 16-2 završio utakmicu i preokret.

Već poslovično najefikasniji u redovima Panathinaikosa bio je Mario Hezonja, Grci su stradali u Istanbulu kod Efesa 65-85, a Hezonja je za nevelikih 18 minuta stao na 14 koševa. Kruno Simon, s druge strane, promašio je svih pet lopti iz igre i pogodio "gol" odnosno jedno slobodno bacanje. Turke, koji su u borbi za jedinicu s Barcelonom i CSKA-om, vukao je Micić s 21 košem.

Leon Radošević ostao je na četiri koša u porazu Bayerna u Valenciji 76-83, CSKA je mirno iskontrolirao Crvenu zvezdu 87-72, a Real se provukao u Lyonu (71-74)...