Komentari 132

Šego i čudesni Kauboji razbili Makedonce za drugi krug SP-a

11

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Makedoniju 31-22 u trećem kolu Svjetskog prvenstva. Osigurali su 'kauboji' drugi krug, slijedi im dan odmora pa Bahrein i onda derbi protiv Španjolske

Ma ne može nam Kiro ništa kad na golu imamo Šegu! Odlična predstava naših 'kauboja' predvođenih zidom na golu za pobjedu protiv Makedonaca 31-22 (16-11).

Od samog su početka naši rukometaši preuzeli inicijativu, a Šego je pokazao kako je danas njegov dan. Statistički najbolji golman SP-a dosad na golu Makedonije, Borko Ristovski, u prvom poluvremenu nije se vidio, a Karačić je u suradnji s našim pivotima zabijao na 100 načina. Brzim nas je kontrama iznenađivao Manaskov, Gonzalez je pokušavao 7 na 6, ali na poluvrijeme smo otišli s +5 (16:11).

U nastavku igre Makedonci su došli na -3, razbranio se Ristovski, ali to je bila samo nada sve dok se ponovno nije pojavio odlični Marin Šego. Na krilima odličnih obrana 'kauboji' su bili odlični i u napadu, Duvnjak je zabijao, asistirao, a svoj je prvi gol zabio i Ivan Vida

Zaslužena pobjeda naših reprezentativaca koji su utakmicu završili bez sedmeraca. Lazarov je ostao ispod svog prosjeka, zabio je pet golova. Najraspucaniji je kod 'kauboja' bio Domagoj Duvnjak sa šest golova, dok su Šipić, Karačić i Mandić zabili četiri. Najviše golova za Makedoniju zabio je Manaskov, njih šest.

Sad slijedi dan odmora, pa lakši susret protiv Bahreina. Nakon toga, u četvrtak slijedi borba za prvo mjesto protiv Španjolaca u četvrtak.