Komentari 4

Alcaraz izletio u osmini finala Wimbledona, Sinner ide dalje

Sinner je ovom pobjedom ostvario najbolji rezultat karijere u Wimbledonu, a u četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika meča Đoković - Van Rijthoven

Jannik Sinner, 21-godišnji talijanski tenisač, pobijedio je sa 6-1, 6-4, 6-7(8), 6-3 dvije godine mlađeg Španjolca Carlosa Alcaraza u dvoboju osmine finala Wimbledona.

Đoković i Boban slavili na Wembleyu VIDEO

Sinner je potpuno dominirao u prva dva seta, a Alcaraz je do zraka došao tek od početka trećeg seta kada se razvila izjednačena i velika borba. Inače, tijekom prva tri seta Španjolac je imao tek jednu break loptu u meču. U tie-breaku trećeg seta Alcaraz je poveo 6-3, ali Talijan ne samo da je došao do 6-6, već je meč mogao zaključiti u tri seta.

Wimbledon

No, propustio je dvije meč lopte, kod 7-6 i 8-7. Alcaraz je dobio tie-break i potom prijetio Sinneru na startu četvrtog seta. Međutim, kada se iz tih neugodnosti Talijan izvukao napravio je break kod 2-1 i otvorio sebi put prema osam najboljih. Alcaraz je posljednju šansu imao kod 3-5, ali nije iskoristio jednu break šansu.

Sinner je ovom pobjedom ostvario najbolji rezultat karijere u Wimbledonu, a u četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika meča Đoković - Van Rijthoven. Inače, tijekom kratke karijere Sinner je već dogurao do četvrtfinala Australian Opena i Roland Garrosa.