Komentari 13

Allardyce: Ne znam što bi jadni Niko trebao napraviti

5

Momčad Aston Ville svladala je na gostujućem terenu Blackburn u polufinalu Carling Cupa 1-0. Kalinića opet nije išlo. Dvaput je gađao okvir gola

Za mladog hrvatskog reprezentativca Nikolu Kalinića gol u Engleskoj kao da je uklet. Napadač Blackburna i u četvrtak navečer nije imao sreće. Roversi su na domaćem terenu poraženi u prvoj utakmici Carling Cupa od Aston Villle 1-0. James Milner presudio je klubu s Ewood Parka u 23. minuti. No, stvari su mogle izgledati znatno drukčije. Iako je odigrao odličnu utakmicu, Kalinić jednostavno nije mogao zabiti. U 55. minuti glavom je pogodio lijevu stativu golmana Aston Ville Guzmana sa udaljenosti od šest metara. Deset minuta kasnije opet nije imao sreće. Gađao je donji lijevi kut nakon povratne lopte Chimbonde, a lopta je ponovo odsjela na stativi.
Menadžer Blackburna Sam Allardyce više ne zna što bi nakon silnih promašaja svoje momčadi.
- Iz nekog bizarnog razloga mi jednostavno ne možemo postići pogodak i to je razočaravajuće. Ne znam što bi jadni Niko trebao napraviti. Glavom je pogodio vratnicu, a kasnije se još jedna lopta, koje je izgledala kao da ulazi u mrežu, odbila od stative. Kalinić sve više pokazuje sposobnosti koje ima i baš je neugodno za njega to što nije postigao gol.
Kale je odigrao svih 90 minuta, a zadnji gol postigao je upravo Aston Villi u 3. kolu FA Cupa koja je tada slavila 3-1.