Allardyce: Zbog ovakvih smo golova kupili Kalinića

1

Znam da će Kalinićev gol možda biti zasjenjen Howardovom pogreškom, ali mislim da je Nikola pokazao fantastičnu sposobost, kaže Big Sam

Pogodak Nikole Kalinića kojim je donio pobjedu svome Blackburnu (1-0) protiv Evertona u 1. kolu Premiershipa oduševio je menadžera Roversa Sama Allardycea. Bivši nogometaš Hajduka iskoristio je poklon suparničkog vratara Tima Howarda koji je u 14. minuti utakmice na Ewood Parku ispustio loptu iz ruku, točno pred noge povremenom hrvatskom reprezentativcu.
- Znam da će Kalinićev pogodak možda biti zasjenjen Howardovom pogreškom, ali mislim da je Nikola pokazao fantastičnu sposobost. Nije se dao iznenaditi kad je Howardu ispala lopta, već je kapitalizirao priliku nakon stvarno, stvarno dobrog okreta. Upravo smo ga zbog takvih stvari i kupili - naglasio je Allardyce nakon utakmice.
Kalinić (22) je prošle sezone u 26 premierligaških dvoboja postigao samo dva zgoditka, a menadžer Roversa je uvjeren da će ih ove sezone na kontu imati mnogo više.
- Nadam se da će mu današnji gol dati veliko samopouzdanje i da će shvatiti da može nastaviti ovako zabijati. Mislim da će ove sezone postići više pogodaka ako nastavimo igrati ovako i stvarati šanse - dodao je Allardyce.