Komentari 5

Alžir rastužio Manea i Senegal i postao novi afrički prvak...

25

U prvenstvu za titulu prvaka Afrike, Alžir je uspio doći do drugog naslova u povijesti, ali i dalje nije uspio srušiti rekord Egipta. Samuel Eto'o drži rekord među strijelcima s 18 golova...

U finalu afričkog Kupa nacija Alžir je u Kairu pobijedio Senegal sa 1-0 osvojivši drugi naslov afričkog prvaka u povijesti.

Pogodak odluke zabio je Baghdad Bounedjah u drugoj minuti utakmice.

Za Alžir je to drugi naslov prvaka Afrike, a slavio je i 1990. na domaćem terenu. Finale je igrao i deset godina ranije, ali je tada izgubio. U oba ta finala je igrao protiv Nigerije.

Senegalu je to bilo drugo finale i drugi poraz nakon što je prije 17 godina izgubio završni dvoboj od Kameruna nakon izvođenja 11-eraca.

Alžir je poveo već u drugoj minuti utakmice golom Baghdada Bounedjaha. Alžirski napadač je pucao sa 20 metara, lopta je pogodila Salifa Sanea i u visokom luku završila iza leđa nemoćnog senegalskog vratara Amiga Gomisa.

U nastavku susreta Alžir se koncentrirao na obranu i nije pokazivao napadačke ambicije. Kako je Alžir igrao možda i najbolje pokazuje podatak od 32 prekršaja.

Senegal se nakon rano primljenog gola uspio pribrati tek nakon pola sata igre, a najbolju priliku u prvom dijelu imao je u 38. minuti kada je M'Baye Niang pucao s ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

U drugom dijelu Senegal je zaigrao daleko bolje i imao je nekoliko odličnih prilika, međutim nije uspio svladati odličnog Raisa Mbolhija. Promašivali su Mane, Niang, Sarr...

U 60. minuti kamerunski sudac Alioum je dosudio i kazneni udarac za Senegal nakon što je Guedioura igrao rukom, ali ga je poništio nakon pregleda VAR-a. (zb)