Komentari 2

Amerikanac vodio Rusiju, Francuzi dobili Njemačku

1

Košarkaši Rusije pobijedili su Latviju 81-68 u prvoj utakmici na Eurobasketu, a Francuzi su bili bolji 70-65 od Nijemaca uz jednu lijepu navijačicu

Utakmica se lomila, sredinom posljednje četvrtine Latvija je prišla na 65-63 i izgledalo je jako opasno po Ruse. Nisu im Latvijci tijekom cijele utakmice dozvoljavali opuštanje, ali nekoliko minuta prije toga činilo se da će mirno utakmicu privesti kraju. Na kraju se to i dogodilo, pobjeda je rezultatski prilično uvjerljiva, iako za takvo što zasluge ne možemo pripisati niti jednom Rusu.
U kritičnim trenucima je, naime, u serijama zabijao 34-godišnji Amerikanac Kelly McCarthy. Dugo je Ruse predvodio Amerikanac J. R. Holden, no njega u Poljskoj nema. Ali ne mogu više košarkaši bez tamnoputih Amera, iako se neki njihovi vladari iz  vremena hladnog rata vjerojatno okreću u grobu... No isplati se, Holden im je pomogao da postanu prvaci Europe prije dvije godine, sada i McCarthy pomaže kada je teško.
Latvijci su složili jednu zanimljivu momčad, prilično opasnu, a glavi čovjek opet je Kaspars Kambala. Snažni centar dvije je godine bio suspendiran i bavio se - boksom. Sada se vratio košarci i s 22 koša Rusima pokazao da mu pauza nije pretjerano škodila. Toliko je zabio i Rus Sergej Bikov, a prvi igrač utakmice je s 24 koša McCarthy.
Francuska je u "ratničkoj" utakmici pobijedila Njemačku 70-65 uz dirigentsku palicu Tonyja Parkera (19 poena i četiri asista), a dobro je igrao i Turiaf (15 i 14 skokova). Najgrlatija navijačica Francuske bila je Parkerova supruga, glumica Eva Longorija.