Andy Murray u velikoj formi, 'pao' i Gilles Simon

1

Andy Murray stigao je do druge pobjede i polufinala na završnom turniru tenisača, ATP Masters Cupu. Dobio je Gillesa Simona 6-4, 6-2

Iako je Francuz imao jednaki broj prilika kao i Škot, Murray je rutinski dobio meč drugoga kola u Crvenoj skupini za jedan sat i 33 minute igre. Nakon dva kola i set-razlike 4-1 drugi je poznati polufinalist (uz Novaka Đokovića). Bila je ovo njegova 57. pobjeda u godini s 15 poraza.
Silovito je krenuo u meč povevši 4-0. Simon se vratio na 4-3 i došao do dvije break-lopte u osmom gemu za 4-4. Nije ih iskoristio i Murray je otišao na 5-3 te potom dobio servis za 6-4.
Francuz iz Nice poveo je 1-0 u drugom setu, no 21-godišnji mu je Škot ponovno nanizao pet gemova i dva breaka. Tu je sve bilo gotovo.
U konačnici Murray je iskoristio četiri od osam lopti za break. Dvije godine stariji Simon imao ih je jednako toliko, ali je uspio realizirati samo jednu.
Bila je to treća uzastopna pobjeda četvrtog tenisača svijeta nad njegovim francuskim rivalom. Murray je slavio prije tri tjedna u finalu madridskog Mastersa (6-4, 7-6). Simon je pobijedio samo u njihovu prvom okršaju, prošle godine u Rimu, na zemljanoj podlozi.