Komentari 4

Argentinski golman ponižavao Mbappea, a on mu pokazao kako se ponašaju veliki igrači

Kako i priliči jednom velikom sportašu, nije se htio spuštati na tu razinu i još dolijevati ulja na vatru. Njegovo je da igra nogomet. I tim je potezom pokazao argentinskom golmanu što je fair-play ponašanje

Svi pričaju o Leu Messiju koji je nakon 36 godina čekanja vratio u Argentinu naslov svjetskog prvaka, no ne bi bilo 'zlatne božice' da nije bilo ni golmana Emiliana Martineza

Sjajno je branio cijelo prvenstvo pa skinuo i penal u finalu u raspucavanju protiv Francuske. Proglašen je najboljim golmanom prvenstva, ali ubuduće bi mogao poraditi na fair-playu i ponašanju jer je sa svojim ispadima zgrozio mnoge. Dotični očito nije čuo za skromnost, poniznost i onu mudru kako se ne smije uzvisiti u pobjedi.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Final - Argentina v France

Kada je na centru igrališta primio zlatnu rukavicu, stavio ju je na međunožje. Cirkus se nastavio u svlačionici kada je prekinuo pobjednički vlakić kako bi zatražio minutu šutnje za Kyliana Mbappéa. Kako bi istog još malo ponizio, na proslavi naslova u Buenos Airesu nosi je lutku s Mbappéovim likom. Sprdao se s čovjekom koji mu je zabio tri gola u finalu?!

Trener Aston Ville Unai Emery najavio je kako će popričati s Martinezom kada se vrati u klub, zbog skandaloznog ponašanja prijeti mu i odlazak iz kluba, a Kylian Mbappé prvi put se suočio s pitanjima o sramotnim ispadima. No, kako i priliči jednom velikom sportašu, nije se htio spuštati na tu razinu i još dolijevati ulja na vatru. Njegovo je da igra nogomet. I tim je potezom pokazao argentinskom golmanu što je fair-play ponašanje.

- Proslave nisu moj problem. Ne trošim snagu na tako trivijalne stvari. Meni je važno da dajem najbolje od sebe za klub - kazao je Mbappé koji je u 95. minuti iz penala PSG-u donio teško izborenu pobjedu protiv Strasbourga (2-1) u 16. kolu Ligue 1.

World Cup 2022 - Argentina - France

Francuz se nakon poraza u finalu odmah vratio u Pariz i stavio na raspolaganje treneru Christopheu Galtieru. S druge strane, čovjeka koji ga je pobijedio u finalu Svjetskog prvenstva, još nema.

- Pričekat ću Messija da se vrati pa da nastavimo zajedno postizati golove i pobjeđivati. Pričao sam s njim i čestitao sam mu. To je za njega bio životni cilj, za mene također, ja nisam uspio u Kataru, ali uvijek treba ostati dobar čovjek pa i u porazu - dodao je Mbappé.