Komentari 97

Arsenal i Newcastle u ljepotici kola zabili čak deset golova...

5

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 20. kola Premiershipa ljepoticu kola s deset golova na Emiratesu su odigrali Arsenal i Newcastle. 'Topnici' su pobijedili 7-3

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 20. kola Premiershipa ljepoticu s čak deset golova na Emiratesu su odigrali Arsenal i Newcastle. Na kraju su 'topnici' pobijedili 7-3.

U prvih 45 minuta pala su samo dva gola. Walcott je u 20. minuti zabio za vodstvo 'topnika' 1-0. Ipak, 'svrake' su u 43. minuti izjednačile, a zabio je Ba.

Golijadu u nastavku otvorio je Oxlade-Chamberlain koji je s ruba šesnaesterca pogodio za 2-1 Arsenala. U 59. minuti novo izjednačenje Newcastleu donio je Marveaux.

Samo četiri minute kasnije 'topnici' su opet poveli. Ovog puta zabio je Podolski. Međutim, ni to nije dugo trajalo. U 69. minuti svoj drugi gol na utakmici zabio je Ba i Newcastle je izjednačio na 3-3.

Walcottovim drugim golom Arsenal je u 73. minuti poveo 4-3.

Newcastle se više nije uspio vratiti, a do kraja utakmice primili su još tri gola. Dva puta je mrežu 'svraka' pogodio Giroud, a hat-trick je golom u 91. minuti kompletirao Walcott za konačnih 7-3.

Premierliga, 20. kolo:

• Sunderland - Tottenham 1-2 (O'Shea 40 / Cuellar 48-ag, Lennon 51)
  • Aston Villa - Wigan 0-3 (Ramis 3, Boyce 52, Kone 56)
  • Fulham - Swansea 1-2 (Ruiz Gonzalez 56 / Graham 19, De Guzman 52)
  • Manchester United - West Bromwich 2-0 (McAuley 9-ag, Van Persie 90+1)
  • Norwich - Manchester City 3-4 (Pilkington 15, Martin 63, 75 / Džeko, 2, 5, 67, Agüero 50)
  • Reading - West Ham 1-0 (Pogrebnjak 5)
  • Stoke City - Southampton 3-3 (Jones 16, Upson 67, Jerome 90 / Lambert 10, Rodriguez 24, Wilkinson 36-ag)
  • Arsenal - Newcastle 7-3 (Walcott 20, 73, 90+1, Oxlade-Chamberlain 50, Podolski 64, Giroud 84, 87 / Ba 43, 69, Marveaux 59)