Komentari 31

Arsenal razbio Blackburn sa 7 komada, hat-trick Van Persieja

1

U 24. kolu Premiershipa 'topnici' su na Emiratesu pregazili Blackburn sa 7-1. Van Persie je zabio tri gola i upisao dvije asistencije, Oxlade-Chamberlain zabio je dva

Nogometaši Arsenala napokon su pronašli "žrtvu" i prekinuli post od četiri premierligaška susreta bez pobjede. U sklopu 24. prvenstvenog kola "topnici" su na Emiratesu "potopili" Blackburn 7-1.

Sastav Arsenea Wengera osvojio je tek jedan bod u prethodna četiri kola, a protiv Blackburna krenuli su silovito. Robin van Persie zabio je već u drugoj minuti svoj 20. ovosezonski gol nakon asistencije Thea Walcotta.

Bio je to prvi od tri Nizozemčeva gola na susretu, a pridodao je i dvije asistencije, kod prvog gola Alex-Oxladea Chamberlaina, a trećeg Arsenalovog, te onog posljednjeg u sudačkoj nadoknadi od Thierryja Henryja.

Na 1-1 u 31. minuti iz slobodnog udarca poravnao je Morten Gamst Pedersen, a nakon toga se Blackburn raspao.

U samo tri minute prije poluvremena Van Persie i Oxlade-Chamberlain odveli su Arsenal na dva gola razlike prije poluvremena, a potom je u 43. minuti Gael Givet dobio izravan crveni karton nakon starta s dvije noge na Van Persieja. Tu je priča o pobjedniku bila riješena, a u nastavku je bilo samo pitanje koliko će Arsenal pospremiti u mrežu Roversa.

Pored Van Persieja, dva je gola zabio 18-godišnji Oxlade-Chamberlain, po jedan Mikel Arteta i Thierry Henry.

Van Persie je s hat-trickom učvrstio čelno mjesto najboljih premierligaških strijelaca i sada ima 22 gola na kontu u 24 utakmice. Oxlade-Chamberlain postao je s druge strane najmlađi igrač koji je zabio dva gola u jednoj utakmici u Premiershipu nakon Waynea Rooneyja 2004.

Valja istaknuti i sjajan učinak Thea Walcotta koji je asistirao kod triju golova.

Premiership, 24. kolo:

Arsenal – Blackburn 7-1 (Van Persie 2, 38, 61, Oxlade-Chamberlain 40, 54, Arteta 51, Henry 90+1 / Pedersen 32)

Redoslijed: 1. Manchester City 54 (-1), 2. Manchester United 54 (-1), 3. Tottenham 49 (-1), 4. Chelsea 42 (-1), 5. Arsenal 40...