Komentari 10

Astana nije Barca: Vodila 4-1 protiv Celtica, ostala bez čuda

8

Kazahstanci su izgubili prvu utakmicu od Celtica 5-0. Kod kuće su imali 4-1 i nekoliko dobrih šansi za 5-1, ali na kraju su se ispuhali i primili dva gola. Astana se ipak pobjedom oprostila od Lige prvaka

Nogometaši Celtica potvrdili su sudjelovanje u natjecanju po skupinama ovosezonske Lige prvaka. Prije šest dana na svom terenu svladali su kazahstansku Astanu 5-0, uzvrat je bio formalnost, ali škotskim navijačima vjerojatno nije bilo svejedno kad je Astana povela 4-1. Imali su Kazahstanci i nekoliko šansi za 5-1, ali do čuda nisu mogli. Trebala im je 7-1 pobjeda, ispuhali su se i primili dva gola.

Astana je slavila 4-3 i pobjedom se oprostila od Lige prvaka. No bit će u ždrijebu skupina Europske lige. Kazahstanci su kod kuće poveli autogolom Ajera u 26. minuti, na 1-1 poravnao je Sinclair u 34. da bi početkom drugog poluvremena domaći sastav postigao tri gola i stigao do 4-1 zahvaljujući Mužikovu (48') i Twumasiju (49', 69').

Ipak, Celtic je do kraja susreta smanjio na 4-3 pogocima Ntchama (80') i Griffithsa (90'). Hrvat iz Bosne i Hercegovine, Marin Aničić igrao je cijelu utakmicu za Astanu, Marin Tomasov odigrao je prvo poluvrijeme za Kazahstance. Kod Celtica Jozo Šimunović nije bio među igračima koji su doputovali na uzvratnu utakmicu.

U utorak uzvratne susrete 4. pretkola još igraju Rijeka - Olympiacos, Maribor - Hapoel Beer Sheva, Nice - Napoli i Sevilla - Istanbul Basaksehir, dok su u srijedu na programu dvoboji CSKA Moskva - Young Boys, FC Kopenhagen - Qarabag, FCSB - Sporting, Liverpool - Hoffenheim i Slavia - APOEL.