Komentari 26

Atletico Madrid se s 'tricom' pridružio Barci u bijegu Realu

1

Diego Costa zabio je dva gola, ali i propustio realizirati još jedan penal za hat-trick na Vicente Calderonu. Atletico, kao i Barcelona, sada bježi Realu čak pet bodova...

Atletico Madrid je na svom Vicente Calderonu uvjerljivo svladao Valenciju s 3-0 i tako se pridružio Barceloni na prvom mjestu tablice s 43 boda i ujedno pobjegao Real Madridu na pet bodova razlike.

Pred 46.000 gledatelja golove za domaćine zabili su Diego Costa u 59. na asistenciju Godina i 81. iz penala, te Raul Garcia u 64. minuti utakmice. Spomenimo i kako je Diego Costa propustio priliku za hat-trick jer je u 74. minuti promašio udarac s bijele točke.

Sevilla, u čijim redovima niti na klupi nije bio Ivan Rakitić, kod kuće je odigrala 1-1 protiv Athletica iz Bilbaoa, a golove su postigli Alberto Moreno na asistenciju Bacce za domaćine u 4. minuti te Suaseta na asistenciju Toquera za goste samo dvije minute kasnije.

Real Sociedad je Betisu 'ugurao' čak pet 'komada' i na kraju slavio s 5-1. Golove su zabili Agirretxe u 6. i 68., Ansotegi u 55., Griezmann u 62. te Xabi Prieto u 85. minuti susreta, dok je jedini gol za goste koji su i dalje zadnji na tablici zabio Jorge Molina u 19. minuti utakmice.

Almeria je kod kuće protiv Espanyola odigrala samo 0-0 te je još uvijek pri samom dnu tablice.