ATP Basel: Bryani uzeli i 11. naslov sezone u 11. finalu

1

Blizanci Bob i Mike Bryan osvojili su naslov u parovima na ATP-u u Baselu pobijedivši druge nositelje Daniela Nestora i Nenada Zimonjića 2-1 u setovima

Američki 32-godišnji blizanci Mike i Bob Bryan pobjedom su u finalu ATP turnira u Baselu proslavili svoju šestu godinu koju su uspjeli okončati na prvom mjestu ATP ljestvice parova.

U nedjelju su u Baselu pobijedili druge nositelje i najveće rivale, Daniela Nestora i Nenada Zimonjića, 6-3, 3-6, 10-3 osvojivši 11. titulu sezone u 11. finalu.

Izjednačili su time vlastiti rekord po broju osvojenih turnira iz 2007. godine. Imat će priliku nadmašiti ga tijekom idućeg tjedna na Mastersu u Parizu, kao i, za slučaj neuspjeha u Parizu, krajem mjeseca na ATP Finalsu u Londonu.

Ukupno je Bryanima naslov u Baselu bio 67. u karijeri. Trenutačno su u finalima na omeru 67-38.

Čuvene Australce Woodbridgea i Woodfordea pretekli su još 1. kolovoza ove godine pobijedivši u Los Angelesu 62. put u karijeri. "Woodiesi" su dotad držali rekord sa 61 pobjedom.