Komentari 4

ATP Madrid: Ivan Ljubičić pao na četvrtoj meč-lopti Simona

1

Gilles Simon dobio je hrvatskog tenisača 7-5 7-6(8) nakon gotovo 2 sata igre. Ljubo je pokleknuo nakon četvrte meč lopte. Čak je imao i set loptu u rukama, ali nije išlo

Hrvatski tenis ostao je na samo jednom predstavniku na ATP turniru iz Masters 1000 serije u Madridu koji se igra na zemljanoj podlozi. Utorak je označio kraj za Ivana Ljubičića...

Bolji od renkingom drugog hrvatskog reketa i 37. u svjetskom poretku bio je francuski predstavnik Gilles Simon rezultatom 7-5, 7-6(8). Susret je svoj rasplet dobio nakon četvrte meč-lopte i sat i 55 minuta duge borbe.

Prvu dionicu meča Ljubičić je izgubio dopustivši suparniku realizaciju jedine ponuđene break-prilike. Dogodilo se to u najnezgodnijem trenutku dvanaestog gema, bez šanse za popravak. Valja reći da je dvadeseti igrač svijeta, koji je ovom pobjedom smanjio omjer protiv Ljubičića na 3-2, bio agresivniji na suparnikov servis, a isto se dogodilo i u nastavku igre.

Kroz cijeli meč Ljubičić nije imao niti jednu šansu za obrat, dok je Francuz u nastavku meča propustio iskoristiti tri takve prilike u svoju korist, pa se pristupilo "ruletu" trinaeste igre. Hrvatski tenisač obranio je tri meč-lopte suparnika u njemu, od čega i dvije vezane kod 6-4, došao do set-poena, no i pao na četvrtoj Simonovoj šansi da okonča meč. Bilo je 10-8 u tie-breaku.

Ostala je tako Hrvatska samo na jednom predstavniku u Madridu. Porazima su Karlović i Ljubičić ostavili usamljenog Marina Čilića kojem slijedi ogled protiv boljeg iz susreta Del Potro-Južnij.