ATP Madrid: Ivan Ljubičić prošao 1. kolo kvalifikacija

1

Ljubičić je pobijedio u 1. kolu kvalifikacija za ATP Masters Series turnir u Madridu Australca Chrisa Guccionea 6-3, 7-5 nakon jednog sata i 5 minuta

Ljubičić je prije tri godine bio finalist turnira u Madridu. Vodio je protiv Rafaela Nadala 2-0 u setovima, ali je ipak izgubio finale u tie-breaku petog seta. Tri godine kasnije morao je u kvalifikacije na pretposljednjem Masters Series turniru sezone, budući da kao 49. tenisač svijeta nije mogao izravno po renkingu u glavni turnir. Nastup u kvalifikacijama nakon jako dugo vremena na jednom ATP turniru Ljubičić je počeo pobjedom protiv Guccionea, kojeg je svladao i u 1. kolu Australian Opena 2006. s 3-0 u setovima. Ljubičić je ovoga puta na svom servisu izgubio samo 12 poena u meču, a na protivničkom je osvojio 13, ali ih je odlično rasporedio. U prvom setu je do breaka stigao u osmom gemu, a u drugom setu je oduzeo servis Guccioneu u 11. gemu. Australcu nije dopustio niti jednu break priliku. Za ulazak u glavni turnir Ljubičić će igrati protiv španjolskog tenisača. Protivnik će mu biti pobjednik susreta između Marcela Granollersa i Carlosa Gomeza.