ATP Monte Carlo: Ferrer prejak za Ivana Ljubičića

1

Hrvati su ostali bez predstavnika na ATP Masters turniru u Monte Carlu. Nakon Čilića i Ljubičić je izgubio od Španjolca. Koban je bio David Ferrer

Hrvatski tenis ostao je bez predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji na ATP Masters 1000 turniru u Monte Carlu, nakon što je David Ferrer u osmini finala pobijedio Ivana Ljubičića 6-0, 7-6 (4). Hrvatski tenisači nisu osvojili niti jedan set u dvostrukom hrvatsko-španjolskom okršaju. Nakon što je  Montanes svladao Čilića, David Ferrer, trenutno 17. na ATP ljestvici, upisao je petu pobjedu u šestom dvoboju protiv Ivana Ljubičića, koji je prošle godine igrao u četvrtfinalu Monte Carla, a trenutno zauzima 14. mjesto na ATP ljestvici. Ovo im je bio peti meč na zemlji, a Ljubičić je na toj podlozi slavio u njihovom prvom dvoboju 2003. godine u Rimu. Hrvatski tenisač u prvom je setu ostao bez osvojenog gema, što mu se ne događa baš često, a ove godine mu se dogodilo već drugi puta. Nije osvojio niti gem i u trećem setu četvrtfinalnog dvoboja na ATP turniru u Dubaiju protiv Novaka Đokovića. I tada je, baš kao i u ovom meču, zapravo, izgubio osam gemova zaredom. Ferrer je imao 6-0, 2-0, a onda je napokon pobjednik ovogodišnjeg Indian Wellsa, kojeg je čak i komentator španjolske sportske televizije koja pokriva turnir povremeno oslovljavao sa 'Ljubo', počeo igrati bolje i preciznije. Postao je ubitačniji na servisu i opasniji u izmjenama s osnovne crte. U četvrtom gemu propustio je break priliku za 2-2, prvu u meču. Dobro je napao s forhend paralelom, ali se Ferrer još bolje obranio s dobrim prolaskom Ivana na mreži. Ferrer je jedini puta u meču zakazao kada je servirao za pobjedu, pri vodstvu 5-4. Imao je 30-15, a onda je s dvije neforsirane pogreške vratio Ljubičića u igru, a Ivan je na break loptu potegnuo odličnu bekhend paralelu i izravno poentirao. Potom je sa četiri servis-poena ekspresno poveo 6-5, ali nakon toga je opet terenom zavladao 28-godišnji Španjolac. U tie-breaku je Ferrer poveo s 5-1, Ivan je smanjio na 5-4, samo da bi Ferrer odigrao odličnu skraćenu loptu i dočekao Ljubičićevu neforsiranu pogrešku na meč lopti. Ivan je ukupno napravio 31 neforsiranu pogrešku u meču, Ferrer samo 11, pa hrvatskom tenisaču nije puno koristilo što je imao šest izravnih poena više (24-18). Odličan dan Španjolaca upotpunio je i Fernando Verdasco, koji je pobijedio Čeha Tomaša Berdycha 5-7, 6-3, 6-2 nakon dva sata i 33 minute igre. Berdych je sjajno igrao na proljetnoj američkoj turneji. U Indian Wellsu je bio četvrtfinalist, a u Miamiju finalist. Na oba turnira je pobjeđivao Verdasca, koji mu je ovom prilikom uzvratio, a u četvrtfinalu će igrati protiv Montanesa.