ATP Stuttgart: Švicarac Wawrinka izbacio Čilića

1

Švicarac Stanislas Wawrinka svladao je u osmini finala Marina Čilića u dva seta (6-4, 6-1) i ostvario treću pobjedu u isto toliko susreta

Najmlađi hrvatski Davis Cup reprezentativac Marin Čilić izgubio je susret osmine finala ATP turnira u Stuttgartu od Švicarca Stanislasa Wawrinke u dva seta (4-6, 1-6). Hrvatski tenisač se do glavnog turnira probio s dvije pobjede u kvalifikacijama, a u prvom kolu je bio bolji od Nijemca Benjamina Beckera. Wawrinka je tako ostvario i treću pobjedu protiv Čilića u isto toliko susreta. Hrvat je napravio break u prvom setu i držao vodstvo do 4-2, a onda kreće Švicarac koji je nanizao devet gemova zaredom. U drugom setu je imao čak 5-0 i 15-40 i još jednu meč loptu na Čilićev servis No Čilić je uspio dobiti taj gem, ali Švicarac u sljedećem gemu dovršava posao. Marin nije dobro servirao, što ga je mučilo i u prvom kolu protiv Beckera. Imao je samo 42% prvog servisa. I Wawrinka i Čilić nastupaju na ATP turniru u Umagu, koji počinje sljedeći tjedan. Čilić je prošle sezone dogurao do osmine finala, gdje ga je svladao upravo Wawrinka.