ATP Zagreb: Marinu Čiliću hrvatski derbi protiv Karla

1

Marin Čilić nastavlja pobjednički niz na Zagreb Indoorsu. U hrvatskom dvoboju, njihovom prvom međusobnom, svladao je Karlovića u dva seta

Veliki derbi hrvatskog tenisa u četvrtfinalu ATP turnira u Zagrebu završio je na strani Marina Čilića. Međugorac je pobijedio Ivu Karlovića sa 7-6(6), 6-4. I na trećem se ovogodišnjem turniru deseti svjetski tenisač plasirao najmanje u polufinale. Podsjećamo, ranije je obranio naslov u Chennaiju i ušao u polufinale Australian Opena. Sjajnu je formu Čilić potvrdio i u prvom međusobnom meču protiv Karlovića koji nije uspio doći ni do jedne break prilike. Najbolji hrvatski tenisač je u prvom setu četiri puta mogao oduzeti servis Divu sa Šalate, ali odluka je ipak pala u tie-breaku. Karlović je prvi došao do mini-breaka za 3-1, ali Čilić se odmah vratio u igru. Imao je 33. igrač svijeta i set-loptu kod 6-5, ali s tri poena u nizu Čilić je došao do prednosti. Ključnu prednost u drugom setu Međugorac je stekao već u prvom gemu kada je iskoristio četvrtu priliku za break, ukupno osmu u meču. Nakon toga je rutinski odradio ostatak posla, ne dopustivši Karloviću da dođe u priliku za oduzimanje servisa. Čilića sada dva koraka dijele od obrane naslova u Zagrebu, a sljedeća će mu prepreka biti bolji iz dvoboja Austrijanca Jürgena Melzera i Ukrajinca Ilje Marčenka. Drugi polufinalni par čine Nijemci Michael Berrer i Philipp Petzschner.