Komentari 2

"Bafana Bafana" u transu je od euforičnih navijača...

1

Više od čak 185.000 navijača dočekalo je igrače JAR-a kako bi im poželjeli sreću uoči danšnjeg otvorenja Mudijala i prve utakmice s Meksikom

Čelni ljudi tamošnjeg saveza došli su na ideju da se reprezentacija JAR-a provoza u otvorenom autobusu i da ih navijači još jednom pozdrave uoči otvorenja SP-a i utakmice s Meksikom (petak u 16 sati).
Organizatori su predvidjeli nekoliko tisuća navijača i grdno pogriješili. Na ulice Johannesburga izašlo je više od 185.000 ljudi koji su glasnim skandiranjem ispratili svoje igrače.
Također su dogovorili da u svim gradovima u JAR-u navijači izađu na ulice i točno u podne zatrube vuvuzelama, a da na povratku kući cijelo vrijeme trube u automobilima. Sreću im nisu poželjeli samo navijači nego i predsjednik Jacob Zuma osobno.
Da se ovo Svjetsko prvenstvo igra bilo gdje drugdje na svijetu, JAR bi vjerojatno u svim utakmicama primio nekoliko komada, ali u euforiji koju su stvorili njihovi navijači, nadaju se i vjeruju u čudo. A to čudo je prolazak skupine, možda čak i ulazaka u četvrtfinale najvećeg sportskog natjecanja na svijetu.
Prvi im je protivnik Meksiko, reprezentacija koja nema toliko zvučnih imena, ali reprezentacija koja je uoči početka prvenstva okarakterizirana kao potencijalno iznenađenje.
Mjesecima je cijeli svijet brojio dane i sate do početka Svjetskog prvenstva. Danas u 16 sati odbrojavanje će napokon završiti. Utakmicom JAR-a i Meksika započet će najveća svjetska sportska 'ludnica'. Barem deset reprezentacija sanja i nada se da će za mjesec dana podignuti pehar najbolje momčadi svijeta.
Ova 'ludnica' Svjetskog prvenstva bila bi još veća da na travnjacima JAR-a istrče Modrić, Srna i društvo.
Ovako ćemo moći uživati u nogometu i slavlju drugih. Mnogi će zbog pobjeda biti u transu, domaćin JAR u transu je i prije prve odigrane sekunde. Oni već sad slave.